Złoto dla Fousta

nie, 4 sierpnia 2013 godz. 08:32:57 skomentuj inne

Tanner Foust | Fot. Ford RacingPo sukcesach w rajdach (2007, 2010) i rallycrossie (2010), Tanner Foust sięgnął po czwarty złoty medal Letnich X Games. 40-latek z Denver wygrał pierwszy w historii, finał Gymkhana Grid, pokonując 2-0 Patrika Sandella. Obydwaj korzystali z rallycrossowych Fiest ST. Brązowy medal przypadł Liamowi Doranowi w Mini RX z Prodrive.

Doran sprawił sensację w ćwierćfinałach na Irwindale Events Center. Wygrał 2-1 z pomysłodawcą Gymkhany, Kenem Blockiem. - Starałem się jak mogłem, ale czasem nadmiar mocy stanowi problem - stwierdził Block.

Foust poradził sobie z Brianem Deeganem, Anton Marklund - z Davidem Higginsem. Impreza Stephana Verdiera uległa awarii, co ułatwiło zadanie Patrikowi Sandellowi.

Doran jadący z kontuzją nadgarstka, nie sprostał Foustowi w półfinale (1-2). W Polo Antona Marklunda doszło do uszkodzenia uszczelki pod głowicą i Sandell znowu otrzymał prezent, a Doran nie miał rywala w pojedynku o brąz. Foust, dwukrotny mistrz Formula D, w finale dwa razy okazał się lepszy od Sandella.

Tanner Foust i Patrik Sandell | Fot. Ford Racing

Fot. Ford Racing

 

Zobacz też: