Polska premiera Mégane R.S. 2018

pią, 11 maja 2018 godz. 13:55:42 skomentuj inne

Renault Mégane R.S.

Podczas Renault Sport Days na Torze Poznań nastąpiła polska premiera Renault Mégane R.S. 2018. W imprezie uczestniczyło około 700 gości Renault - dziennikarze, aktorki, aktorzy, celebryci, sportowcy - skoczkowie narciarscy Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot.

Nowe Mégane R.S. zaprezentowano po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku podczas IAA we Frankfurcie nad Menem. Kwintesencja know-how i pasji Renault Sport, nowy hot-hatch jest napędzany 1,8-litrowym silnikiem turbo o mocy 280 KM, maksymalnym momencie obrotowym 390 Nm. Przyspiesza od zera do 100 km/h w 5,8 sekundy.

Do wyboru pozostają 6-biegowa przekładnia manualna lub dwusprzęgłowy automat EDC. Moc jest przekazywana na przednią oś. Układ jezdny wykorzystuje technologię 4Control z czterema kołami skrętnymi i czterema amortyzatorami z hydraulicznymi odbojnikami. Mégane R.S. o masie 1400 kg sprawdza się zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

- Kierowcy testowi Renault Sport spędzili ponad sto dni na torach i teraz widać tego efekty - mówi redaktor naczelny Autoklubu, Marcin Biernacki. - Jak na seryjny egzemplarz, na seryjnych oponach, auto niewiarygodnie jeździ na torze. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak sportowa technologia przybliża się do zwykłego klienta - i jak tanieje. Bazowy wariant kosztuje 124.900 zł, co stanowi bardzo dobrą ofertę.

280-konny silnik zapewnia sportowe emocje.  Mégane R.S. posiada wielkie hamulce i po całym dniu jazd pedał hamulca nadal był twardy, a tarcze proste. Skręcają również tylne koła, co bardzo pomaga w przednionapędowym aucie, żeby nie wypychało przodu. Mégane jest bardzo dobrze zbalansowane, daje czystą frajdę z jazdy.

Jak poinformował producent, znacznie rośnie sprzedaż aut quasi-wyścigowych. Klienci kupują takie samochody z myślą o Track Days. Mégane R.S. idealnie nadaje się tego celu.

Na okres Renault Sport Days Tor Poznań otrzymał super infrastrukturę. Nasuwa się uwaga w kierunku gospodarzy obiektu w Przeźmierowie, bo na co dzień infrastruktury nie ma tam wcale. Na pewno jej stworzenie zachęciłoby firmy do częstszego korzystania z toru. Obecnie trzeba wydać sporo pieniędzy, żeby móc zaprosić gości na takie eventy.

Renault Mégane R.S.

Renault Mégane R.S.

Renault Mégane R.S.

Renault Sport Days

Zobacz też: