Nagroda od Kubicy

nie, 3 grudnia 2017 godz. 23:58:31 skomentuj inne

Robert Kubica i Sébastien Ogier | Fot. Motorsport.tv

W londyńskim Grosvenor House Hotel odbyła się 36 edycja Autosport Awards. Robert Kubica wręczał nagrodę dla najlepszego kierowcy rajdowego. Piąty raz z rzędu zdobył ją Sébastien Ogier.

- Miałem przyjemność uczestniczyć w rajdowych mistrzostwach świata przez trzy lata - powiedział Robert Kubica. - To zupełnie inny sport, nie mający nic wspólnego z Formułą 1. Jako rajdowy kierowca musisz być znacznie bardziej elastyczny, musisz przystosowywać się do różnych warunków. Warunki nigdy nie są takie same. Na torze trzeba jeździć bardzo precyzyjnie, bardzo równo. W rajdach nie da się tak jechać. Wygrałem wyścig F1, ale nie udało mi się wygrać rajdu WRC.

Po trzech sukcesach Polo R WRC, rajdowym samochodem roku została Fiesta WRC '17. Wyścigowym kierowcą roku piąty raz wybrano Lewisa Hamiltona, który odebrał również nagrodę dla brytyjskiego kierowcy roku - po raz szósty, piąty z rzędu. Mercedes F1, tym razem w wersji W08, czwarty kolejny raz stał się wyścigowym samochodem roku.

Charles Leclerc został uhonorowany nagrodą debiutanta roku. Z tytułu krajowego kierowcy roku cieszy się Lando Norris. Najlepszym brytyjskim klubowym kierowcą jest Enaam Ahmed, mistrz British F3.

Po raz 29 na gali przyznano McLaren Autosport BRDC Award. W rywalizacji z pozostałymi finalistami - Enaamem Ahmedem, Maxem Fewtrellem i Harrisonem Scottem wygrał Dan Ticktum. Cały kwartet sprawdzano przez dwa dni na Silverstone. W użyciu były Dallara F2, Mercedes DTM i McLaren GT3. 18-letni Dan Ticktum przetestuje McLarena F1,  popracuje w symulatorze w Woking. Nagroda objęła również pełne członkostwo BRDC i kask Arai.

Frédéric Sausset, pierwszy w historii kierowca z amputowanymi wszystkimi kończynami, który wystartował w 24 godzinach Le Mans, otrzymał Pioneering and Innovation Award. Prezes ACO, Pierre Fillon odebrał John Bolster Award. Gregor Grant Award uhonorowano Nelsona Piqueta i Dereka Warwicka.

Po raz drugi przyznano nagrodę Motocyklisty Roku - i drugi raz górą był Marc Márquez.

Fot. Motorsport.tv

Zobacz też: