Mancin złamał nadgarstek

wto, 9 września 2008 godz. 11:33:13 skomentuj inne
Tagi: autocross, mancin

Na słowackim torze Dargov-Dubiny rozegrano końcową rundę Trofeum FIA Strefy Europy Środkowej w autocrossie. Andi Mancin liczył na wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej trofeum - wciąż miał szansę na trzecie miejsce. Aby to osiągnąć, musiał ukończyć zawody na podium.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim biegu wszystko odbyło się zgodnie z oczekiwaniami: pierwsze i trzecie miejsce w pierwszych dwóch biegach satysfakcjonowały naszego zawodnika. Niestety, w trzecim biegu podczas kolizji z innym zawodnikiem Andi poważnie uszkodził swoje buggy oraz złamał nadgarstek i palec prawej dłoni. Zawody ukończył na 5 miejscu. W klasyfikacji Dywizji 3A Andi zakończył sezon na 6 miejscu z dorobkiem 46 punktów.

- Szkoda trzeciego miejsca na koniec sezonu, zabrakło mi 5,5 punktu, żeby wbić się na podium - powiedział Andi Mancin. - Ostatnich zawodów nie mogę uznać za udane, choć początkowo wszystko było OK. Realizowałem plan, niestety w ostatnim biegu zderzyłem się z innym zawodnikiem, uszkadzając swoje buggy a przy okazji złamałem sobie prawy nadgarstek i palec. W tym roku zapłaciłem frycowe, brak doświadczenia i znajomości torów dały o sobie znać. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zajmę wysokie miejsce na podium. W styczniu 2009 planuję start w Pucharze Autocrossu na lodzie, który odbędzie się w zamkniętych halach w Czechach i na Słowacji. Aktualnie przygotowuję się do startu w Rajdzie Orlen. Liczę, że do tego czasu z ręką będzie wszystko OK.

DYWIZJA 3A
1. Igor Vlasaty (SK) SEAT
2. Miroslav Sutlak (SK) VW
3. Pavol Adam (SK) Suzuki
4. Andreas Hasler (A) F&S Kawasaki
5. Andi Mancin (PL) Suzuki

KOŃCOWA PUNKTACJA CEZ
1. Vlasaty 87, 2. Hasler 52,5, 3. Adam 51,5, 4. Brezovski 47, 5. Brandstetter 46, 6. Mancin 46.

Zobacz też: