Górą sporty motorowe

śro, 13 lutego 2013 godz. 20:32:54 skomentuj inne

Laureaci plebiscytu Gazety KrakowskiejWyniki plebiscytu na najlepszego sportowca Ziemi Tarnowskiej 2012 roku jasno pokazują, jak dużą popularnością i uznaniem kibiców z Tarnowa i okolic cieszą się sporty motorowe. Pierwsze miejsce zajął żużlowiec Janusz Kołodziej, drugie - kartingowiec Łukasz Kiwior. Adam Gładysz - zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu, w tym roku także został doceniony przez czytelników Gazety Krakowskiej i zajął czwarte miejsce. W pierwszej dziesiątce plebiscytu w kategorii seniorów znalazło się aż czterech przedstawicieli sportów motorowych.

Głosy oddane na Adama Gładysza pozwoliły kierowcy wyścigowemu z Tarnowa zająć w plebiscycie czwarte miejsce. Tę samą lokatę Gładysz wywalczył w zeszłym roku w mocno obsadzonym, międzynarodowym cyklu wyścigów Scirocco R-Cup. Sezon 2012 był zdecydowanie najlepszym w trzyletniej historii startów Adama w markowym pucharze Volkswagena.

Tegoroczny plebiscyt Gazety Krakowskiej pobił rekord popularności. Redakcja otrzymała ponad 5 tys. głosów SMS-owych i niemal 11 tys. drukowanych kuponów z głosami.

- Jest mi bardzo miło z tego powodu, że po raz kolejny czytelnicy Gazety Krakowskiej o mnie pamiętali. Chciałem podziękować wszystkim moim kibicom i fanom, którzy oddali na mnie głos i trzymali za mnie kciuki przez cały sezon. Czwarte miejsce także cieszy, zwłaszcza w towarzystwie tak znakomitych konkurentów. Zawsze staram się godnie reprezentować Polskę, moje rodzinne miasto Tarnów i markę Volkswagen, zwłaszcza że międzynarodowe zawody Scirocco R-Cup transmitowane są do 59 krajów świata. Bardzo dziękuje mojej rodzinie, która zawsze mnie wspiera, dopinguje i podtrzymuje na duchu. Słowa podziękowania kieruję także do moich sponsorów i partnerów, czyli do firm Volkswagen Group Polska, Termalica, Keratronik, Solar Georyt, Volkswagen Bank Polska, GrECo i Forch - powiedział Adam Gładysz.

Zobacz też: