[KONKURS] Seat Cordoba WRC - Rajd Polski 2001 Sztuka Carlson

rajdowe i nie tylko... ale lotnicze, to raczej nie tu ;-)

Moderator: SebaSTI

[KONKURS] Seat Cordoba WRC - Rajd Polski 2001 Sztuka Carlson

Postprzez Mad Max » niedziela, 4 lis 2018, 17:41

Witam w moim wątku warsztatowo-konkursowy.
Jako że poprzednie wątki warsztatowe miały pewne zainteresowanie postanowiłem pokazać Wam kolejną dłubaninę - tak jak wspominałem w innym temacie model jest budowany z myślą o konkursie na moim forum modelarskim a tematem konkursu jest Rajd Polski - w skrócie każdy uczestnik buduje model rajdówki z jednej z 75 edycji naszego domowego klasyka. Prosiłbym o odrobinę wyrozumiałości ale będę przeklejał tu posty w praktycznie nie zmienionej formie więc czasem może coś być nie zrozumiałe - jeśli ktoś z kolegów chciałby wziąć udział w konkursie to oczywiście zapraszamy.

Tak jak wcześniej wspominałem wybór modelu na konkurs w moim wypadku był odrobinę utrudniony bo na mojej półce z modelami stoi już 7 rajdówek które brały udział w Rajdzie Polskim. Wybór padł na Seata Cordobę WRC którym Łukasz Sztuka i Per Carlsson wywalczyli 3 miejsce w Rajdzie Polski 2001 - wybór tego modelu też nie był od razu jednoznaczny ponieważ z tego zestawu można zrobić wersje z dwóch rajdów i dwóch kierowców, poza Sztuką można zrobić jeszcze model Janusza Kuliga z Rajdu Krakowskiego 2002 więc bardzo długo biłem się z myślami które malowanie zrobić - przeważyło moje stare marzenie modelarskie czyli żeby mieć w swojej kolekcji wielką piątkę z sezonu 2001 - Kulig też kiedyś na pewno powstanie Wink

Docelowo chciałbym aby model przypominał taką o to rajdówkę
Obrazek

Obrazek

Zestaw z którego powstanie model pochodzi od Bartka z MF-Zone i na dzień dzisiejszy będzie to dla mnie największe wyzwanie modelarskie ponieważ cały model jest żywiczny - a niestety nienawidzę żywicy więc trzeba będzie się z nią polubić no i czeka mnie szlifowania do Bożego Narodzenia
Obrazek

karoseria
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

podwozie
Obrazek

Obrazek

felgi i opony
Obrazek

kalkomania
Obrazek

zestaw zawiera również blaszki
Obrazek

elementy oszklenia
Obrazek

elementy podwozia
Obrazek

wnętrze ze spojlerem
Obrazek

klatka bezpieczeństwa - cały czas mam wrażenie że brakuje w niej jakichś elementów
Obrazek

Całość zestawu razem
Obrazek

Na koniec dwa pytania do was:
1) Czy poza szlifowaniem i malowaniem podkładem w jakiś dodatkowy sposób przygotowujecie elementy żywiczne do malowania??
2) W tylnej półce jest 6 prostokątnych wcięć - czy to ma tak być, czy też te prostokąty mają być wycięte
3) jeśli ktoś miałby jakieś zdjęcia wnętrza będę bardzo wdzięczny za ich podrzucenie

Pozdrawiam
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Mad Max
S2000

Re: [KONKURS] Seat Cordoba WRC - Rajd Polski 2001 Sztuka Car

Postprzez posejdon » poniedziałek, 5 lis 2018, 09:12

Ze względu na technologię produkcji dobrze jest umyć żywice jakimś ludwikiem. No i przy dużym szlifowaniu staraj się nie wdychać pyłu.
Jestem Kubicomaniakiem!
posejdon
A5

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 5 lis 2018, 14:35

posejdon napisał(a):Ze względu na technologię produkcji dobrze jest umyć żywice jakimś ludwikiem.
Coś mi się kojarzy że któryś z kolegów moczył elementy w wodzie z ludwikiem żeby je dodatkowo odtłuścić
posejdon napisał(a):No i przy dużym szlifowaniu staraj się nie wdychać pyłu.
O jeden wieczór za późno ta rada :wink: wczoraj się trochę tego świństwa nawdychałem i samopoczucie po tym rzeczywiście jest kiepskie.
Dzięki za obydwie rady.

Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Mad Max
S2000

Postprzez iceman150 » poniedziałek, 5 lis 2018, 22:15

Co do pyłu, to w lidlu ostatnio widziałem takie maski pyłowe marki 3M

Co do otworów to widziałem kilka zdjęć innych modeli Cordoby i wszędzie te otwory w tylnej półce są wycięte.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 5 lis 2018, 23:32

iceman150 napisał(a):Co do pyłu, to w lidlu ostatnio widziałem takie maski pyłowe marki 3M
aż tak kombinować nie muszę bo to się tak nie pyli... jak by się pyliło to by mnie żona razem z modelem z domu wygnała - zakupiłem maseczkę "ala" chirurg i znakomicie spełnia swoje zadanie, dziś testowałem
iceman150 napisał(a):Co do otworów to widziałem kilka zdjęć innych modeli Cordoby i wszędzie te otwory w tylnej półce są wycięte.
Też mi kolega tak podpowiedział, więc trzeba będzie je wyciąć.
Dzięki za podpowiedzi.

Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Mad Max
S2000

Powrót do Modelarstwo