Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez prekursor » piątek, 7 kwi 2017, 08:54

To ktoś jeszcze ogląda RSMP?
prekursor

Postprzez Mic_123 » piątek, 7 kwi 2017, 10:42

Booogi napisał(a):Jakieś wieści na temat programu Siemanki?

Polo R5 będzie gotowe w lecie w 2018, tym samym w klasie R5 będzie dostępna dość szeroka paleta marek: Ford, Peugeot/Citroen, Skoda, Hyundai i VW, czyli nawet 6 różnych marek (licząc oba brandy PSA osobno). W szczytowym momencie klasy s2000 mieliśmy Fiestę, 207, Fabię, powstały dwa zespoły wspierane przez polski oddział producenta: PSP i Skoda Castrol.
O ile nie spodziewam się, żeby w Polsce miał powstać zespół wspierany przez markę Ford (Fiest i tak na odcinkach nie brakuje) to jednak zastanawiające jest, że importerzy/oddziały marek nie promują się w RSMP.
Owszem w innych regionalnych cyklach może nie ma oszałamiającej liczby takich zespołów, ale jednak we Włoszech mamy Peugeota i Skodę, w Belgii Peugeot i coś jeszcze też się pewnie znajdzie, Czech nie liczę - Skoda była tam zawsze obecna, w Niemczech też jest zespół Peugeota.
Jak pomyślimy o tzw. "złotych czasach" to oprócz sponsorów z branży tytoniowej marki również włączały się w ten cykl - Janusz reprezentował Forda, Hołek PSP, Sztuka/Herba Seata. Gdzie tkwi problem dzisiaj?

Wszystko ok tylko ile ci importerzy sprzedaja aut w Belgii, Niemczech czy Wloszech gdzie za kwartalna badz polroczna pensje wiekszosc ludzi stac na wcale nie golasa, a ile importerzy w PL sprzedaja. Do tego wiekszosc tych malych "popierdulek" kupuja w PL floty badz inni klienci instytucjonalni (uboga wersja byle jak najtaniej bo nie jezdzi nim bezposredni wlasciciel czyli firma tylko najemny pracownik). Takiego klienta w PL raczej nie skusi to ze importer wystawia zespol. A importer zeby zrobic sobie roczna sprzedaz potrzebuje "jedynie" namiary na 100-200 kolesi z dzialu zakupow najwiekszych firm w tym kraju :D . Wystawianie zespolu gdzie fizycznie ucieka mu duza kasa z kieszeni, nie jest potrzebne importerowi, co innego jakies wsparcie know-how czy inne "polaczenie" stajni rajdowej z "sutym" sponsorem w zamian za nalepki na furze.
Ci importerzy ktorzy wspierali na poczatku 2000 lat fury Janusza badz Holka czy Sztuki/Herbola to jednak byli na fali wznoszacej gdzie rajdami sie wiecej osob interesowalo.
A i tak byc moze nalepki na furach mieli bardziej za know-how niz za prawdziwy hajs wydany na zespol - to wiedza tylko zespoly/importerzy ktorzy wowczas inwestowali w rajdy.

jaro_gt napisał(a):Ale jakieś konkretne info w sprawie listy ? Mało/dużo R5, mało/dużo czterołapów, mało/dużo załóg ???
Jeżeli faktycznie już na świdnickim będzie nędzna lista zgłoszeń to cały sezon zapowiada się słabo.
Pozdrawiam

Patrzac wstecz ilosc aut startujacych w 1szej eliminacji zwykle byla 2-krotnie wieksza niz pod koniec sezonu.
Jedyny plus ze byc moze powstrzyma to wyscig zbrojen i parcie na r5.

Booogi napisał(a):Jakieś wieści na temat programu Siemanki? P

Szkoda zeby kolejny sezon przerwy mial, nawet w Subaru R4 mysle ze nie bylby bez szans na MP 2017. Jako glowni konkurenci chyba jedynie Nivette i Gabi.
Mic_123
N2

Postprzez wanderer » piątek, 7 kwi 2017, 12:14

Mic_123 napisał(a):
Booogi napisał(a):Jakieś wieści na temat programu Siemanki?

Polo R5 będzie gotowe w lecie w 2018, tym samym w klasie R5 będzie dostępna dość szeroka paleta marek: Ford, Peugeot/Citroen, Skoda, Hyundai i VW, czyli nawet 6 różnych marek (licząc oba brandy PSA osobno). W szczytowym momencie klasy s2000 mieliśmy Fiestę, 207, Fabię, powstały dwa zespoły wspierane przez polski oddział producenta: PSP i Skoda Castrol.
O ile nie spodziewam się, żeby w Polsce miał powstać zespół wspierany przez markę Ford (Fiest i tak na odcinkach nie brakuje) to jednak zastanawiające jest, że importerzy/oddziały marek nie promują się w RSMP.
Owszem w innych regionalnych cyklach może nie ma oszałamiającej liczby takich zespołów, ale jednak we Włoszech mamy Peugeota i Skodę, w Belgii Peugeot i coś jeszcze też się pewnie znajdzie, Czech nie liczę - Skoda była tam zawsze obecna, w Niemczech też jest zespół Peugeota.
Jak pomyślimy o tzw. "złotych czasach" to oprócz sponsorów z branży tytoniowej marki również włączały się w ten cykl - Janusz reprezentował Forda, Hołek PSP, Sztuka/Herba Seata. Gdzie tkwi problem dzisiaj?

Wszystko ok tylko ile ci importerzy sprzedaja aut w Belgii, Niemczech czy Wloszech gdzie za kwartalna badz polroczna pensje wiekszosc ludzi stac na wcale nie golasa, a ile importerzy w PL sprzedaja. Do tego wiekszosc tych malych "popierdulek" kupuja w PL floty badz inni klienci instytucjonalni (uboga wersja byle jak najtaniej bo nie jezdzi nim bezposredni wlasciciel czyli firma tylko najemny pracownik). Takiego klienta w PL raczej nie skusi to ze importer wystawia zespol. A importer zeby zrobic sobie roczna sprzedaz potrzebuje "jedynie" namiary na 100-200 kolesi z dzialu zakupow najwiekszych firm w tym kraju :D . Wystawianie zespolu gdzie fizycznie ucieka mu duza kasa z kieszeni, nie jest potrzebne importerowi, co innego jakies wsparcie know-how czy inne "polaczenie" stajni rajdowej z "sutym" sponsorem w zamian za nalepki na furze.
Ci importerzy ktorzy wspierali na poczatku 2000 lat fury Janusza badz Holka czy Sztuki/Herbola to jednak byli na fali wznoszacej gdzie rajdami sie wiecej osob interesowalo.
A i tak byc moze nalepki na furach mieli bardziej za know-how niz za prawdziwy hajs wydany na zespol - to wiedza tylko zespoly/importerzy ktorzy wowczas inwestowali w rajdy.

Gdzie tkwi problem? Na przykład w tym, że od około 2000 roku udział płac w stosunku do PKB zaczął systematycznie spadać choć powinien rosnąć lub przynajmniej trzymać się na tym samym poziomie, bo z roku na rok rośnie nam produktywność, czyli to co wypracowują polscy pracownicy. I to nie jest do końca tak, że polski rząd łupie nas na podatkach. Bo jeśli spojrzymy np na koszty pracy w Polsce, to te należą do jednych z najniższych w Europie.

Taka jest niestety smutna prawda, że rzekomo silna Polska gospodarka jest silna tylko dlatego, że opiera się na taniej sile roboczej. A tania siła robocza oznacza to, że przeciętny Nowak czy Kowalski cechuje się niewielką siłą nabywczą i bardzo małymi oszczędnościami. A szczególnie wśród młodych trend jest taki, że nowe auto z salonu to już towar luksusowy, bo najważniejsze jest mieszkanie, które jak na Polskie warunki też jest bardzo drogie. Więc zapomniałbym o zespołach sponsorowanych przez dealerów aut. W polskich warunkach to już pieśń przeszłości. Wyjątkiem jest tu oczywiście Subaru Poland Rally Team, ale oni mają inną klientelę i rajdowy rodowód.
wanderer
A6

Postprzez andrew88 » piątek, 7 kwi 2017, 13:05

Butvilas w RSMP potwierdzony :)
https://pl-pl.facebook.com/RBRLT/photos ... 49/?type=3
A do grona zawodników walczących o tytuł mistrza Polski włączyłbym Rzeźnika.
andrew88
A5

Postprzez Mad Max » piątek, 7 kwi 2017, 13:12

miszczu140000 napisał(a):Na EWRC jest 20 zgłoszeń w tym 5 r5 i 1 proto :x
Na EWRC ta lista to bardziej ich typowania i "pewniacy" do startu.

andrew88 napisał(a):A do grona zawodników walczących o tytuł mistrza Polski włączyłbym Rzeźnika.
Myślę jednak że się nie włączy, na pewno na takim Rzeszowskim będzie konkurencyjny ale jednak do Filipa i Zbycha podejścia nie będzie miał - wiem że niektórzy uznają to za przejaw szaleństwa ale jako trzeciego widzę tu Kołtuna (o ile będzie jeździł) który w zeszłym roku miał kilka niezłych wyników.
Dla mnie murowany kandydat na mistrza w tym roku to Nivette, tym bardzie że będzie jeździł Fabią od Kresty którego team ma bardzo duże pojęcie o ustawianiu auta na tak nierówne asfalty jak mamy w Polsce.[list=][/list]
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:
Obrazek
Mad Max
S2000

Postprzez andrew88 » sobota, 8 kwi 2017, 20:58

To Rzeźnika można chyba definitywnie wykreślić z walki o tytuł.
Z plotki zasłyszanej dzisiaj na Tarmac Masters sponsor Rzeźnika wycofał się tydzień temu i ogólnie tegoroczny sezon ma być słaby :(
Ktoś może potwierdzić lub zdementować informację o Rzeźniku?
andrew88
A5

Postprzez tomek87 » poniedziałek, 10 kwi 2017, 10:25

andrew88 napisał(a):To Rzeźnika można chyba definitywnie wykreślić z walki o tytuł.
Z plotki zasłyszanej dzisiaj na Tarmac Masters sponsor Rzeźnika wycofał się tydzień temu i ogólnie tegoroczny sezon ma być słaby :(

a plotki rozpuszczają osoby, które co roku, od 15 lat pieprzą, że to koniec RSMP. Tak to działa w Polsce.
Jutro jest lista, wszystko się wyjaśni.
tomek87

Postprzez Mad Max » wtorek, 11 kwi 2017, 22:59

tomek87 napisał(a):
andrew88 napisał(a):To Rzeźnika można chyba definitywnie wykreślić z walki o tytuł.
a plotki rozpuszczają osoby, które co roku, od 15 lat pieprzą, że to koniec RSMP. Tak to działa w Polsce.
No i wpieprz*** - jest lista a Rzeźnika na niej nie ma - co powiesz teraz kolego ??
Ciekaw jestem kiedy stwierdzisz że rsmp padło na pysk?? jak odwołają rundę z powodu za małej ilości chętnych ?? prawdopodobnie czeka nas to już w tym roku - obstawiam Nadwiślański - kiedyś ratowali się RPP teraz będą to robić HRSMP i RSMŚ
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:
Obrazek
Mad Max
S2000

Postprzez tomek87 » środa, 12 kwi 2017, 13:13

Mad Max napisał(a):
tomek87 napisał(a):
No i wpieprz*** - jest lista a Rzeźnika na niej nie ma - co powiesz teraz kolego ??
Ciekaw jestem kiedy stwierdzisz że rsmp padło na pysk?? jak odwołają rundę z powodu za małej ilości chętnych ?? prawdopodobnie czeka nas to już w tym roku - obstawiam Nadwiślański - kiedyś ratowali się RPP teraz będą to robić HRSMP i RSMŚ

Co teraz powiem? Pogratuluję dobrego rozeznania koledze Andrew88. A co powiedzą Ci, co twierdzili, że na Świdnickim będzie 20 aut na liście zgłoszeń?
Widzisz, różnica jest taka, że ja uważam, że nie ma co robić czarnego pijaru i narzekać jeśli ne jestem na 100% pewien, że zdarzy się coś złego.

Moja wypowiedź miała trochę głębszy sens. Chodzi mi o to, że największy smród wokół RSMP robią właśnie kibice oraz zawodnicy i to sobie powinni dziękować, że wygląda to jak wygląda. Takie profile jak Delegat czy Promotor - przecież ten pierwszy twierdził, że Świdnicki rok temu się nie odbędzie. Może jego spytaj co teraz powie? Ja spytałem na jego profilu, to dostałem bana.

A co do końca RSMP - zwracam się do tych tryglodytów, którzy takie coś piszą od 15 lat, regularnie. Może w tym roku rzeczywiście to się stanie, to w końcu będą mogli otworzyć szampany( chociaż w większości przypadków wydaje mi się, że jednak tanie jabole) wraz z Delegatem i innymi mętami, które srają we własne gniazdo.

Przecież jak ktoś poczyta fora rajdowe, komentarza na facebooku, posłucha fanów i generalnie środowiska to musiałby być turboidiotą aby to sponsorować. Ja nie wiem jak to robi Kajetanowicz, że trzyma przy sobie ten Lotos.

Mam nadzieję, że trochę naświetliłem o co mi chodzi.
Pozdro.
tomek87

Postprzez andrew88 » wtorek, 18 kwi 2017, 13:13

Będzie 106 Maxi i 306 Maxi w RSMP?
https://pl-pl.facebook.com/permalink.ph ... 1667471747
https://www.facebook.com/18771695592045 ... =3&theater Czyżbyśmy ten samochód mieli zobaczyć już w Świdnicy?
andrew88
A5

Postprzez bimber » wtorek, 18 kwi 2017, 19:06

jeżeli chodzi o 306, to Kamilowi nie zdążyli złożyć 208 na testy więc porwał 306 z 2brally. Co do 106 to nie mam pojęcia.
bimber
N3

Poprzednia strona

Powrót do RSMP