Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » niedziela, 29 paź 2017, 15:39

kolego troche spózniłeś sie z niusem :)

malkolm w końcu dopiął swego. ma chłop upór. może przekona seba żeby został u niego. zresztą skoro nie ma zadnej informacji to chyba piłka jest w grze?

wiecie może co robi bertelli ?
Taurus
N2

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 29 paź 2017, 15:45

No i M-sport zgarnął wszystko. Mistrzostwo konstruktorów, kierowców, a Evans wygrał swój pierwszy rajd i to domową rundę. A jeszcze niedawno Kubica objeżdżał go w WRC2, widać, że zrobił postępy.
Trochę ciężko porównywać jego wyniki ze względu, że tylko on jeździ na innych oponach. W Argentynie i Walli nie miał konkurencji, gorzej było na innych rajdach.

Przypomniał mi się dziś krótki filmik z ostatnich świąt.

https://www.youtube.com/watch?v=3Q10OjMEaJc

Malcolm Wilson postawił jednak na dobrego konia.
grzesiek811
N1

Postprzez trebor » niedziela, 29 paź 2017, 16:45

Taurus napisał(a):kolego troche spózniłeś sie z niusem :)

malkolm w końcu dopiął swego. ma chłop upór. może przekona seba żeby został u niego. zresztą skoro nie ma zadnej informacji to chyba piłka jest w grze?

wiecie może co robi bertelli ?

To fakt, ale wiesz, nie czytałem przez kilka dni Ottowego fejsa :D i autoklubowego forum.
Gratki dla Evansa, Ogiego i M-Sportu.
trebor
N1

Postprzez Jersey » niedziela, 29 paź 2017, 16:48

Taurus napisał(a):wiecie może co robi bertelli ?

Mama kazała wziąć się do roboty bo interes sam się nie będzie kręcił, tak mniej więcej w skrócie.
Jersey
N1

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 29 paź 2017, 16:57

W sumie to fiesta wygląda na szybki, jak nie najszybszy samochód. Wątpię, żeby w przyszłym sezonie aż tak odstawała od reszty. Citroen i Toyota mają co odrabiać.
Nie ma żadnych nowych informacji na temat tego gdzie Ogier będzie jeździł w przyszłym sezonie. Może jednak Ogier przejedzie jeszcze jeden rok dla M-Sportu.
grzesiek811
N1

Postprzez Seraf » poniedziałek, 30 paź 2017, 09:03

Sytuacja z Ogierem trochę zastanawia bo niby nieoficjalnie przechodzi do Citroena ale nadal nie ma info.
Teraz jak już M-Sport ma wszystko to można chyba to ogłosić przed Australią.
A może jednak nadal trwają rozmowy i Ogier dalej zostanie w M-Sport?
Może będzie Red Bull M-Sport WRT?
Ja obstawiam że Seb boi się że przejdzie do Citroena i nie będzie konkurencyjny bo kasa kasą ale jego raczej nic innego nie interesuje jak kolejna obrona tytułu.
Moim zdaniem na dzień dzisiejszy Fiesta jest lepszy autem niż C3.

Na miejsce Tanaka wejdzie pewnie Evans lub Sunninen i z Ogierem mogą w 2018 nadal zdobywać tytuły.
Seraf
N2

Postprzez Kajtofan » poniedziałek, 30 paź 2017, 09:34

Ogier, nie za bardzo chce zostać w M-sporcie, bo na chwilę obecną Fiestą nie jest w stanie wygrywać rajdów (a nawet odcinków). Widać jak na dłoni, że i20 jest minimalnie szybsze od Fiesty więc w normalnej walce nie będzie miał szans z Neuvillem i Mikelsenem jak ten się dobrze wjeździ w Hyundaia.

Tylko pytanie, czy przechodząc do Citroena nie wpadnie z deszczu pod rynnę? Myślę, że bez poważnych testów C3-ki się nie obędzie i pewnie po tym będzie decyzja.

A co do Redbull MS- RT WRT, pisałem o tym już wcześniej. To by była ciekawa opcja, gdyby Ford nie wrócił. Tak czy siak Ogier ma niezły orzech do zgryzienia, co robić w przyszłym sezonie.
Kajtofan
N3

Postprzez woocasch » poniedziałek, 30 paź 2017, 10:04

Kajtofan napisał(a):Ogier, nie za bardzo chce zostać w M-sporcie, bo na chwilę obecną Fiestą nie jest w stanie wygrywać rajdów (a nawet odcinków). Widać jak na dłoni, że i20 jest minimalnie szybsze od Fiesty więc w normalnej walce nie będzie miał szans z Neuvillem i Mikelsenem jak ten się dobrze wjeździ w Hyundaia.

Niby racja, bo Ogier ostatni rajd wygrał w maju, ale co z tego skoro zgarnął kolejny tytuł? Ogier nie musiał wygrywać wszystkich rajdów, wystarczy, że na koniec sezonu będzie miał jeden punkt więcej niż drugi zawodnik. Nie ma przymusu wygrywania wszystkich rajdów czy mistrzostw z przewagą 100 punktów. Fiesta w tym roku była najlepszym autem. Dlaczego? Ogier wygrał tytuł wśród kierowców, M-Sport wśród konstruktorów, wszyscy kierowcy M-Sport wygrali co najmniej jeden rajd i dodatkowo w każdym rajdzie na podium była co najmniej jedna Fiesta. To o czymś przecież świadczy! Moim zdaniem Fiesta w tym roku jest najbardziej uniwersalnym i kompletnym samochodem. Może nie zawsze jest najszybsza, ale jest najrówniejsza, ponieważ w każdych warunkach kierowcy M-Sport walczyli o zwycięstwa i byli na podium. To, że Ogier nie wygrywał tylu rajdów co w VW to też po części zasługa Neuvilla, który na początku sezonu stracił dużo punktów i Seb po prostu kontrolował sytuację. Gdy trzeba było to był przed Thierrym, a gdy sam miał dzwona jak w Finlandii to Thierry nie wykorzystał tej okazji tak jak by mógł. To też pokazuje kunszt Ogiera, który tuż przed sezonem został bez niczego, a mimo to zgarnął kolejny tytuł.
Oczywiście to wszystko nie oznacza, że w przyszłym roku Fiesta nadal będzie dawała możliwość wygrania mistrzostwa. Wydaje mi się, że na papierze największe szanse ma Hyundai, ponieważ już teraz mają wszystko ustawione i powinni być mocni od pierwszego rajdu. Toyota to wielka niewiadoma, bo ten rok mimo, że z wygranymi rajdami to jedna wielka nauka. Jeżeli Tanak dobrze wpasuje się w Yarisa to będzie groźny, ale to jest wielki znam zapytania. Tak samo Citroen, gdy warunki im pasują to są bardzo szybcy. Ale w przekroju całego niestety się nie liczą. Czy Ogier jest lekiem na problemy Citroena? Trudno powiedzieć, ale jeżeli Seb przejdzie do Citroena i zacznie wygrywać i znowu zgarnie tytuł to okaże się mistrzem nad mistrzami :)
---
woocasch
woocasch
A6

Postprzez MPSport » poniedziałek, 30 paź 2017, 13:41

Seraf napisał(a):Może będzie Red Bull M-Sport WRT?

Myślę, że za odpowiednie pieniądze Malcolm nawet mógłby zrezygnować z "M-Sport" w nazwie zespołu. Może powstanie Red Bull WRT coś na wzór Red Bull-a w F1. M-Sport za podobne pieniądze jest w stanie zaoferować marketingowo więcej niż Citroen. W tym roku wywiązał się z umowy - zapewnił Ogierowi tytuł. Gdyby Red Bull zaangażował się w cały M-Sport a nie tylko w Ogiera mieliby teraz dwa tytuły a nie jeden.

Czy w następnym sezonie Red Bull również będzie transmitował WRC na Red Bull tv?
MPSport

Postprzez Jersey » poniedziałek, 30 paź 2017, 19:34

Jak już tak filozofujemy, to mi wydaje się że Ogier zostanie w M-Sport, ale nie będzie kontynuował walki o tytuł mistrzowski. Będzie ścigał się w wybranych rundach, bo nie musi już nic kompletnie udowadniać, jest 5 krotnym mistrzem świata i w dodatku w dwóch różnych zespołach, co mu do szczęścia jeszcze potrzebne?
Jersey
N1

Postprzez Honiclbr » poniedziałek, 30 paź 2017, 20:17

Jersey napisał(a):Jak już tak filozofujemy, to mi wydaje się że Ogier zostanie w M-Sport, ale nie będzie kontynuował walki o tytuł mistrzowski. Będzie ścigał się w wybranych rundach, bo nie musi już nic kompletnie udowadniać, jest 5 krotnym mistrzem świata i w dodatku w dwóch różnych zespołach, co mu do szczęścia jeszcze potrzebne?

Myślę, że w głowie ma pobicie wyczynów Loeba, albo przynajmniej wyrównanie, bo wtedy będzie miał to samo, ale udowodni, że w różnych autach.
Honiclbr
A5

Postprzez grzesiek811 » poniedziałek, 30 paź 2017, 20:22

Dlatego ciekawie by było gdyby za rok jeździł dla Citroena.
grzesiek811
N1

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 30 paź 2017, 23:44

Kajtofan jak to Fiesta nie jest w stanie wygrywać odcinków? A skąd się wzięły te wszystkie czasy Tanaka, Ogiera i Evansa? :D No ludzie ja rozumiem, że za rok może być kiepsko bez kasy ale w tym sezonie to najlepszy samochód. Nie wszędzie najszybszy ale najrówniejszy, bez takich spadków jak Toyota na czarnym czy Hyuindai w Finlandii.
Witcher1990
A6

Postprzez DonCorrado » wtorek, 31 paź 2017, 10:52

http://rajdy.autoklub.pl/news/wilson-pi ... vali,80476 stary lis, a niektórzy myślą, że cudotwórca, chciałbym go zobaczyć na Dakarze, ze swoją ekipą, czułby się jak wśród swoich :D
DonCorrado
A6

Postprzez Mad Max » wtorek, 31 paź 2017, 11:09

Honiclbr napisał(a):
Jersey napisał(a):Jak już tak filozofujemy, to mi wydaje się że Ogier zostanie w M-Sport, ale nie będzie kontynuował walki o tytuł mistrzowski. Będzie ścigał się w wybranych rundach, bo nie musi już nic kompletnie udowadniać, jest 5 krotnym mistrzem świata i w dodatku w dwóch różnych zespołach, co mu do szczęścia jeszcze potrzebne?
Myślę, że w głowie ma pobicie wyczynów Loeba, albo przynajmniej wyrównanie, bo wtedy będzie miał to samo, ale udowodni, że w różnych autach.
A ja myślę jednak że Ogi już dawno dał sobie spokój z wizją bicia rekordów Loeba bo nawet Loebowi nie utrudniano tak walki o mistrzostwo a po drugie ten sezon wyraźnie pokazał że Ogi to znakomity taktyk i ponad zwycięstwa ważne dla niego były punkty na mecie.
Osobiście wcale bym się nie zdziwił jakby jednak Ogi został w MSporcie na kolejny sezon a w 2019 przeszedł do Hyundaja - był news w którym ktoś z H wypowiadał się że rozmawiają z nim na temat 2019 bo na 2018 wszystkie fotele są zajęte. Tak jak wspominał woocash Fiesta na dzień dzisiejszy jest najbardziej wyrównanym autem który po poprawkach będzie jeszcze można coś zdziałać w przyszłym roku, więc mając w głowie tego Hyundia nie będzie opłacać się wchodzić w Citroena na jeden sezon, choć wydaje mi się że jednak wyląduje na dłużej w Citroenie.
Hyundai musi przed wszystkim poprawić elementy zawieszenia bo pourywanych kół w tym roku było sporo z czego część bez większych uderzeń typu Neuville w Niemczech - Polo w porównaniu do I20 było pancerne jak sobie przypomnę parę solidnych uderzeń które to auto przetrwało.
Toyota też szykuje poprawki na kolejny sezon, a ten pomimo skazania przez większość na porażkę pokazali że mają szybkie auto.
Największy problem na Citroen choć jak pokazało kilka rajdów w odpowiednich warunkach C3 też da się wygrywać.
Myślę że przyszły sezon będzie jeszcze ciekawszy niż ten, czego życzył bym nam wszystkim.
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:
Toyota Corolla WRC - Kuchar/Szczepaniak - 58 Rajd Polski 2001
Mitsubishi Lancer VII WRC - Makinen/Mannisenmaki - Rallye SanRemo 2001
Mad Max
S2000

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata