Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » środa, 18 paź 2017, 23:14

speedyzxz napisał(a):
Mad Max napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Przydałby się jeszcze jeden zespół :wink:
Przydało to by się jeszcze z 5 zespołów :wink: :wink:
Teraz tylko wyczekiwać kiedy Citroen ogłosi Ogiera
Nie mówię nie :D no ale jeden to marzenie, a czy chociaż był jakieś plotki w ostatnich latach o pięciu różnych producentach? :)
Ja wiem była niby opcja o prywatnym VW a być może nadal jest jakiś rok temu się też o Fiacie mówiło ale oni prędzej chyba wystawią Alfe w F1 :wink:
miszczu140000
N3

Postprzez Taurus » wtorek, 24 paź 2017, 22:05

No i co z tym koniem? Miał potwierdzić przed katalonią a tu Walia tuz tuż i ani widu ani słychu
Taurus
N2

Postprzez wanderer » środa, 25 paź 2017, 11:22

Taurus napisał(a):No i co z tym koniem? Miał potwierdzić przed katalonią a tu Walia tuz tuż i ani widu ani słychu

M-Sport nie otrzymał pełnego wsparcia od Forda, bo dla nich nie jest to opłacalne. WRC jest przereklamowane, Fiesty i tak świetnie się sprzedają. A Citroen widocznie nie ma takiego budżetu by spełnić oczekiwania finansowe Ogiera pozwalające na prywatny samolot pozwalający na szybki powrót po rajdzie do rodziny. Albo jak niektórzy sugerują, jest jakiś konflikt sponsorski na linii Red Bull-Abu Dhabi.
wanderer
A6

Postprzez Sylwek_GSi » środa, 25 paź 2017, 11:42

A ja typuje że Ogier już jest zaklepany w Citroenie.
Niestety albo stety.
W M-Sporcie typuje 3 kierowców: Ostberg, Sunninen i Evans. Z tej trójki w miarę równej, najlepiej wypadnie najmłodszy i najmniej doświadczony ale fantastycznie rokujący Suninen :D
Sylwek_GSi
A5

Postprzez Honiclbr » środa, 25 paź 2017, 12:06

Sylwek_GSi napisał(a):A ja typuje że Ogier już jest zaklepany w Citroenie.
Niestety albo stety.
W M-Sporcie typuje 3 kierowców: Ostberg, Sunninen i Evans. Z tej trójki w miarę równej, najlepiej wypadnie najmłodszy i najmniej doświadczony ale fantastycznie rokujący Suninen :D

Moim zdaniem z tej trójki zaskoczyć może Evans. Wszystko zależy czy będzie miał wówczas do dyspozycji DMACK-i czy Micheliny. Idealnie widać jak zmiana opon wpływa na jazdę po Tanaku.
Honiclbr
A5

Postprzez wanderer » środa, 25 paź 2017, 12:06

Niestety albo stety.

Byćmoże masz rację. Z puntku widzenia Ogiera, niezbyt dobrze wyglądałoby ogłoszenie informacji o podpisaniu kontraktu z Citroenem jeszcze przed zaklepaniem tytułu z M-Sportem. To by wyjaśniało też dlaczego Toyota i Hyundai nie były zbytnio zainteresowane Ogierem tylko skupiły się na rozmowach z Tanakiem i Mikkelsenem.
wanderer
A6

Postprzez miszczu140000 » środa, 25 paź 2017, 14:58

Niestety albo stety.

Moje typy na msport to Tiddemand Evans i Sunninen. Bo wsumie Ostberg im nie potrzebny
Chętnie bym też Veibiego zobaczył W WRCu :wink:
miszczu140000
N3

Postprzez Taurus » środa, 25 paź 2017, 15:35

Maciek cieciepaniak kończy współpracę z orlenem. Ciekawe z kim teraz będzie startować? Pisze o jakiś nowych wyzwaniach....
Taurus
N2

Postprzez prekursor » czwartek, 26 paź 2017, 08:04

Taurus napisał(a):Maciek cieciepaniak kończy współpracę z orlenem. Ciekawe z kim teraz będzie startować? Pisze o jakiś nowych wyzwaniach....

Może coś wspólnie z Hołkiem, który przebąkuje o ponownych startach (może wspólny Dakar?).
prekursor

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 26 paź 2017, 12:10

prekursor napisał(a):
Taurus napisał(a):Maciek cieciepaniak kończy współpracę z orlenem. Ciekawe z kim teraz będzie startować? Pisze o jakiś nowych wyzwaniach....

Może coś wspólnie z Hołkiem, który przebąkuje o ponownych startach (może wspólny Dakar?).

Też o tym pomyślałem patrząc na zdjęcia na fb ale potem uznałem, że to głupie.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A5

Postprzez Mad Max » czwartek, 26 paź 2017, 12:21

ZbyszekChaosu napisał(a):
prekursor napisał(a):
Też o tym pomyślałem patrząc na zdjęcia na fb ale potem uznałem, że to głupie.
Głupie może nie ale jaki jest sens sadzania na Dakar pilota bez offroad'owego doświadczenia?? gdzie nawet taki mistrz jak D.Elena ma czasem problemy - prosty temat nie ma kasy na jeżdżenie, nie ma kasy dla pilota - po mojemu to z tego newsa można wywnioskować że Ptaszek stracił wsparcie Orlenu.

Dziwię się też że to info przeszło bez eha - MSport nieźle się szarpnął - za wygranie Juniorów 2018, Fiesta R5 na własność + opłacone wpisowe na trzy rundy WRC2 2019 + plus opony i paliwo
http://rajdy.autoklub.pl/news/do-wygran ... a-r5,80365
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:
Toyota Corolla WRC - Kuchar/Szczepaniak - 58 Rajd Polski 2001
Mitsubishi Lancer VII WRC - Makinen/Mannisenmaki - Rallye SanRemo 2001
Mad Max
S2000

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 26 paź 2017, 20:39

Mad Max- widziałem newsa. Faktycznie poszaleli mocno ale spokojnie, M-sport musi na tym zarobić w ten czy inny sposób. Jedno to całe ekipy do J-WRC ale druga rzecz- części do Fiesty musisz skądś brać :D
Witcher1990
A6

Postprzez andrew88 » czwartek, 26 paź 2017, 23:45

Bardzo fajne rozwiązanie porównując z obecnym systemem nagród (mniej więcej możliwość startu w dwóch rajdach samochodem R5, po osiągnięciu najlepszego wyniku ze stawki kierowców JWRC w tych rajdach w sezonie ubiegłym - w tym roku też to tak funkcjonowało?), który uważam za najgorszy. Podobnie za słabe uznaję nagrody za ERC Junior i ERC U28. Bez znalezienia dodatkowego sporego finansowania trudno je sensownie spożytkować. Pewnie gdyby nie wsparcie Armina Kremera, to Griebel nie przejechałby całego sezonu w Fabii R5.
andrew88
A5

Postprzez Aro90 » piątek, 27 paź 2017, 14:13

andrew88 napisał(a):Bardzo fajne rozwiązanie porównując z obecnym systemem nagród (mniej więcej możliwość startu w dwóch rajdach samochodem R5, po osiągnięciu najlepszego wyniku ze stawki kierowców JWRC w tych rajdach w sezonie ubiegłym - w tym roku też to tak funkcjonowało?), który uważam za najgorszy. Podobnie za słabe uznaję nagrody za ERC Junior i ERC U28. Bez znalezienia dodatkowego sporego finansowania trudno je sensownie spożytkować. Pewnie gdyby nie wsparcie Armina Kremera, to Griebel nie przejechałby całego sezonu w Fabii R5.

Do tej pory w JWRC było tak że mogłeś nawet wygrać cały cykl startów Fiestą R5 W WRC2. Za wygranie: Korsyki+Sardynii->2 rajdy, i tak samo Polski+Finlandii, Niemiec+Hiszpanii i za wygranie całego cyklu 1 start czyli łącznie 7 startów. Wiadomo im więcej kasy na nagrody tym lepiej ale mi się wydaję że obecne nagrody nie są złe. Np taki Griebel zrezygnował z 1 rajdu WRC(co miałoby średni sens) i przeznaczy ten budżet na jazdę R5 :wink: Tak samo dla zwycięzcy U27 100tys euro to spory budżet na przejście do U28
Aro90
N3

Postprzez trebor » piątek, 27 paź 2017, 17:20

No to Tanak w Toyocie.
trebor
N1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata