Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez SOKÓŁ » środa, 30 maja 2018, 16:02

Kajtofan napisał(a):Szkoda Krisa, bo bez niego straci widowisko.

Cieszyłbym się, gdyby Malcolm wziął Meeke na parę rajdów w tym sezonie i Kris wygrałby ze 2 rajdy i zdobył kilka podiów. Ponownie nos żabojadów zostałby porządnie utarty.

Hyundai i Toyota wyraziły zainteresowanie podpisaniem kontraktu z Krisem więc może i M-Sport będzie chciał coś pomieszać ;)
SOKÓŁ
A5

Postprzez andrzejn4 » środa, 30 maja 2018, 16:40

Tak, bo zapewne Ogier wyląduje w cytrynie aby na koniec uszczęśliwić naród , a dla Citroena jest to jedyna forma ratunku aby zaistnieć w walce o tytuł producentów
andrzejn4

Postprzez grzesiek811 » środa, 30 maja 2018, 17:03

SOKÓŁ napisał(a):

Cieszyłbym się, gdyby Malcolm wziął Meeke na parę rajdów w tym sezonie i Kris wygrałby ze 2 rajdy i zdobył kilka podiów. Ponownie nos żabojadów zostałby porządnie utarty.

Hyundai i Toyota wyraziły zainteresowanie podpisaniem kontraktu z Krisem więc może i M-Sport będzie chciał coś pomieszać ;)

Hyundai to by chciał wszystkich kierowców zabrać.

A Citroen jest sam winny swojej polityki i nic się nie uczy. Wyrzucili Krisa, a to jedyny kierowca, który wygrał tym autem rajd. Może i dzwoni często, ale kto inny teraz będzie walczył o zwycięstwa?
grzesiek811
N2

Postprzez ZbyszekChaosu » środa, 30 maja 2018, 17:29

A co jeśli Francuzi rzeczywiście robią miejsce dla Ogiera?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6

Postprzez viper » środa, 30 maja 2018, 18:47

grzesiek811 napisał(a):
SOKÓŁ napisał(a):

Hyundai to by chciał wszystkich kierowców zabrać.

A Citroen jest sam winny swojej polityki i nic się nie uczy. Wyrzucili Krisa, a to jedyny kierowca, który wygrał tym autem rajd. Może i dzwoni często, ale kto inny teraz będzie walczył o zwycięstwa?

No faktycznie wiele stracili :D . Przecież tą drogą do niczego konkretnego z tym Meekiem nie doszli tzn. krok do przodu i 4 do tyłu. Tak się w życiu nie walczy o najwyższe cele sezonu zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Dobrze zrobili szkoda że tak późno. Już w tym sezonie powinien być ktoś inny.
viper
S1600

Postprzez Kruk » czwartek, 31 maja 2018, 11:39

Po wycofaniu się VW miała być sensacja odnośnie nowego miejsca pracy Ogiera ... i była bo zdecydował się zaryzykować z M-Sportem. Dzięki temu było ciekawiej. Dobrze, że tak zdecydował. Pokazał, że może uzyskiwać dobre wyniki i wygrywać rajdy nie tylko VW. Jeśli dobrze pamiętam ten sezon jest jedynym na jaki ma podpisany kontrakt z Wilsonem. Tak jak ktoś wcześniej napisał ... chyba jedyna realna szansa na odbudowanie pozycji dla Citroena to zatrudnienie Ogiera na sezon 2019. Zwolnienie Meeka miało ograniczyć koszty zapewne. Ten dokończą Madsem i Breenem.

Z końcem obecnego sezonu znowu nieciekawie będzie miał Wilson. Na koniec poprzedniego sezonu odejście Tanaka do Toyoty. Na koniec obecnego zapewne odejście Ogiera do Citroena. Jak w takim tempie młody Fin będzie robił wyniki to też ktoś go zaraz im podkupi :wink: . Pewnie na koniec sezonu 2019 przeczytamy, że Sunninnem od sezonu 2020 ma jeździć gdzieś indziej :wink: . A dawniej TN odszedł do Hyundaia i JML do VW.

Szkoda, że żaden z decydentów nie chce dać szansy na rozwój kariery rajdowej Pontusa :roll: . Może to Wilson z braku obiecujących kandydatów do zastąpienia zwalnianego fotela u siebie będzie pierwszym.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6

Postprzez grzesiek811 » czwartek, 31 maja 2018, 12:56

Czy zwolnienie Meeka to ograniczenie kosztów? Tego nie wiemy, nie znamy zapisów kontraktu. Czy zapłacili mu gażę za cały rok. A autem jedzie Mads, któremu też trzeba zapłacić.
Coś mi tak świta, że występ Madsa w Portugali mógł być sprawdzianem i już wtedy mieli w głowie plan zwolnienia Meeka.
A Tanak nie chciał zostać w M-Sporcie ze względu na team orders. Nie chciał być drugim, tylko mieć szansę na walkę o majstra, a Wilson mu tego nie dawał.
No i dawać Pontusa do WRC, w tym roku znów wygra w cuglach WRC2, więc pora na dabiut.
grzesiek811
N2

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 31 maja 2018, 13:52

grzesiek811 napisał(a):Czy zwolnienie Meeka to ograniczenie kosztów? Tego nie wiemy, nie znamy zapisów kontraktu. Czy zapłacili mu gażę za cały rok. A autem jedzie Mads, któremu też trzeba zapłacić.
Coś mi tak świta, że występ Madsa w Portugali mógł być sprawdzianem i już wtedy mieli w głowie plan zwolnienia Meeka.
A Tanak nie chciał zostać w M-Sporcie ze względu na team orders. Nie chciał być drugim, tylko mieć szansę na walkę o majstra, a Wilson mu tego nie dawał.
No i dawać Pontusa do WRC, w tym roku znów wygra w cuglach WRC2, więc pora na dabiut.

Meeke podobno 0,5 mln za sezon dostawał. Za to dużo więcej można zaoszczędzić na autach ktore gruzował. Ostberg przyszedł w tym roku do Cytryny jako klient. Dorzuca sie do budżetu dzięki Adapcie. W ten sposób Citroen racing zaoszczedzi parę milionów na gażę dla Ogiera ;)
ZbyszekChaosu
A6

Postprzez Kruk » czwartek, 31 maja 2018, 14:37

Jako że Meeka nazywali pierwszym kierowcą to można przyjąć, że jako gwiazda dostał całą kwotę kontraktu. Tego nigdy się nie dowiemy ... ale zakładam, że dostał ją z góry na początku sezonu ewentualnie, że będzie wypłacana pomimo, że już ma nie startować dla zespołu. Pisząc o oszczędnościach miałem dokładnie na myśli to co napisał Zbyszek.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6

Postprzez Witcher1990 » piątek, 1 cze 2018, 14:59

Ja bym obstawiał, że Meek był na kontrakcie coś jak menedżerki- wylot możliwy w każdej chwili. Z drugiej strony kilka lat temu Ostberg jednak narzekał, że Citroen dał mu kontrakt tylko na rok więc zasadniczo może to być na rok ale płatne po każdym rajdzie i w zależności od wyników? Trudno powiedzieć.

Ale, że Ogier pójdzie do Citroena? Na tą chwilę to wydaje mi się mega śmieszny i oderwany od rzeczywistości pomysł :D
Witcher1990
A6

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 1 cze 2018, 16:09

Witcher1990 napisał(a):Ja bym obstawiał, że Meek był na kontrakcie coś jak menedżerki- wylot możliwy w każdej chwili. Z drugiej strony kilka lat temu Ostberg jednak narzekał, że Citroen dał mu kontrakt tylko na rok więc zasadniczo może to być na rok ale płatne po każdym rajdzie i w zależności od wyników? Trudno powiedzieć.

Ale, że Ogier pójdzie do Citroena? Na tą chwilę to wydaje mi się mega śmieszny i oderwany od rzeczywistości pomysł :D

Ja natomiast jestem ciekaw wypowiedzi Ogiera w przypadku, gdy na Sardynii nie odrobi punktów do Neuville a obie Cytryny dojadą do mety. Z pewnością wówczas albo ktoś podpowie, albo nawet sam Seb zacznie się zastanawiać nad swoją przyszłością w Fieście. Uważam, że M-Sport w ubiegłym roku zgarnął wszystko z 2 powodów- niezawodność auta i znakomici kierowcy. Tanak dobrze się rozwinął a Ogier, tak jak wcześniej Loeb to klasa sama w sobie. Nie jest tajemnicą, że Wilson dysponuje najmniejszym budżetem i dlatego nie można powiedzieć, że Fiesta WRC jest szczególnie szybka. Zobaczymy czy wkład Forda coś zmieni w temacie.
Z tego co pamiętam, to były rok temu plotki, że Ogier wolał iść do M-Sportu, ze względu na możliwy konflikt z Meeke. Teraz Seb dla Cytryny będzie liderem a Loeb trochę poprawił balans auta. Drzwi się uchylają. Budar na spokojnie mówi, że mają kilka opcji i że z WRC nie odchodzą. Jakie to mogą być opcję? Loeb odpada. Ostberg, Breen to jedna możliwość, druga to kto? Levebvre, Paddon? To był raczej krok w tył. Tidemand to trochę ryzyko. Powrót do Sordo, Hirvonen wraca z emerytury? Wątpliwe. Kogo mogą jeszcze brać pod uwagę skoro z takim spokojem pozbyli się Meeke? - jedynego dostępnego kierowcy zdolnego do wygrywania rajdów. Mnie to wygląda na ostatnią próbę zdobycia Ogiera. Pewnie w PSA coś spartolą i Seb zostanie w M-Sporcie na kolejny sezon, ale próbować będą.
ZbyszekChaosu
A6

Postprzez andrew88 » piątek, 1 cze 2018, 21:49

Możliwe, że Meeke jeszcze pojeździ w tym sezonie w WRC.
https://twitter.com/DMACK_Tyres/status/ ... 4786766848
Byłoby ciekawie :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji, Korsyki i Walii.
andrew88
A5

Postprzez Hultay WRC » sobota, 2 cze 2018, 14:34

grzesiek811 napisał(a):Czy zwolnienie Meeka to ograniczenie kosztów? Tego nie wiemy, nie znamy zapisów kontraktu. Czy zapłacili mu gażę za cały rok. A autem jedzie Mads, któremu też trzeba zapłacić.

Dużo słyszało sie też o finansach: Tanak w Toyocie lepiej zarabia, nawet widać jego gębę na reklamach Toyoty w Estonii. Początkowo wątpiłem w tą decyzję, teraz widzę, że to był dobry ruch
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Hultay WRC
A6

Postprzez iceman150 » niedziela, 3 cze 2018, 20:56

Mocno gdybając. To jeśli Ogier przejdzie do Citroena to M-Sport będzie musiał kombinować. Ja jeszcze widzę szanse na przejście Suninena do Toyoty w zamian za Latvalę.
I co w tedy zrobią? Ja uważam że jako lider wróci Latvala i do tego sięgną po jakiegoś młodego i zdolnego np. Pontusa. Ale to już takie głębokie gdybanie.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3

Postprzez Anbarra » poniedziałek, 4 cze 2018, 12:08

Jak to kto? Kajetanowicz! :D
Anbarra
N3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata