ME w Wyścigach Górskich

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez neo1506 » piątek, 14 lip 2017, 17:10

Pięknie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Wybieramy się na sobotę i mam nadzieję że pogdynki się mylą ze swoimi przepowiedniami. Nastawiłem ekipę na niesprzyjającą aurę i mimo tego jak na razie zainteresowanie nie spadło.
neo1506

Postprzez djescape » piątek, 14 lip 2017, 19:18

Mocnych wrażeń, miłego pobytu oraz przede wszystkim bezpiecznego życzę wszystkim odwiedzającym wyścig górski :).
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
djescape
N3

Postprzez charlie7878 » niedziela, 16 lip 2017, 20:15

ME w Wyścigach Górskich w Limanowej to wzorowo przeprowadzona impreza trochu w sobotę pogoda nie dopisała i wypadki na trasie ale po za tym zawodnicy pokazali mega klasę i nadali kibicom wiele wrażeń poprzez nowy rekord trasy który od tego roku wynosi 1:53,546 ustanowiony ponownie przez Christian Merli.
Dlatego gorąco mogę polecić tą imprezę wszystkim forumowiczom i kibicom by nie mieli już wątpliwości czy jechać na wyścig czy odpuść :)
charlie7878

Postprzez lukasz111222 » niedziela, 16 lip 2017, 22:30

Również polecam na przyszłość. Ja byłem dzisiaj w Limanowej po raz pierwszy. Były małe problemy z dojazdem natury technicznej, już się wydawało że trzeba będzie odpuścić, ale z małym poślizgiem się udało dojechać. Polecam każdemu ;)
lukasz111222

Postprzez djescape » poniedziałek, 17 lip 2017, 08:13

Swoją drogą zauważyłem zdecydowany spadek zainteresowania wyścigami górskimi wśród promotora (wyscigigorskie.pl), gdzie parę lat temu można było zobaczyć relacje, wywiady, relację tekstową na żywo, aktualne newsy. Teraz brak wywiadów, relacji, na stronie pokazują się jakieś bzdury i darmo szukać relacji tekstowych. Dobrze że zostały wyniki online bo zostałbym bez źródła informacji. Moim zdaniem teraz jest idealny czas do inwestowania w marketing wyścigów górskich gdyż motorsport wraca do łask na świecie, poza tym widać zainteresowanie wśród dużych sponsorów. Jak nie teraz to kiedy?
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
djescape
N3

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 17 lip 2017, 12:39

Także polecam wybranie się na ten wyścig.
W sobotę byłem w parku maszyn, PO 2 (drugi trening - bez rewelacji), PO 5 (na podjeździe wyścigowym GSMP - pogoda była nieciekawa, wielu kibiców nie dotrwało do czołówki GSMP, na wyjściu z lewego zakrętu zrobiła się kałuża i niektórzy zawodnicy mieli tam problemy - w tym miejscu brawa dla Radosława Pogana za ładne wyratowanie się przed uderzeniem w barierę).
Niedziela to ponownie park maszyn, PO 7-6 (na treningu na PO 7 wypadek miał Bartosz Herban, a awarii uległo Audi TT Vitvera), PO 9 (pierwszy podjazd wyścigowy - bardzo blisko bariery wychodzą z tej patelni niektórzy zawodnicy), okolice PO 13 (drugi podjazd wyścigowy - tutaj widać wielką różnicę w jeździe Faggiolego i Merlego na tle pozostałych "szuflad", na wyjściu z lewego obróciło Civica).
Generalnie bardzo miłe wrażenia dźwiękowe, zapachowe (to paliwo wyczynowe - poezja :) brakuje już tego w rajdach), radio wyścigowe też było miłym dodatkiem, parking (płatny 10 zł) blisko parku maszyn również na plus. Bardzo fajną atmosferę stworzyli kibice podczas zjazdu pomiędzy PO 6-7 - przejazd samochodów pod wielką biało-czerwoną flagą, race od Pana kibicującego Herbiemu :) Ludzi było mnóstwo, co było widoczne dopiero podczas zejścia z trasy. Gdzie się wszyscy chowali podczas podjazdów, że miejscami były spore pustki to zagadka :D Do pełni szczęścia zabrakło kilku awizowanych kierowców.
Jak wygląda kwestia ścieżek do poszczególnych PO? Żadnej nie znalazłem. Przebijałem się przez las, pastuchy, prywatne posesje. Wygląda, na to, że najlepiej podejść trasą, jeśli jeszcze nie jest zamknięta.
Jeszcze w kontekście Ecce Homo - na Limanowej podczas zjazdu, przerwania wyścigu i po końcu podjazdu można było przemieszczać się trasą wyścigu - w Czechach nie odważałbym się tak zrobić. Myślicie, że na Ecce Homo też tak można?
Podsumowując wyścig się podobał (poza mankamentem w postaci deszczu, bo przez niego też pewnie nie odbył się trzeci podjazd treningowy zawodników z Mistrzostw Europy, no i korku na wyjeździe z Limanowej - ale to już minus na siłę :wink: ), jest fajnym "wypełniaczem" pomiędzy Polskim i Rzeszowskim. W przyszłym roku raczej też się wybiorę, bo jest jeszcze kilka miejscówek do zaliczenia :D

P.S.
Ktoś wie czemu Marcin Słobodzian nie wystartował?
andrew88
A5

Postprzez nick555 » poniedziałek, 17 lip 2017, 14:26

Na ecce przy zjazdach, w dłuższych przerwach, zawsze spokojnie można się było przemieszczać. Ja nigdy z tym nie miałem problemu, oczywiście robiąc to z rozsądkiem.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
nick555
A6

Postprzez neo1506 » poniedziałek, 17 lip 2017, 19:56

Byłem z ekipą tylko w sobotę i mimo pogody wszyscy dobrze się bawili. Kibiców było strasznie mało, może to wina deszczu. Co do ścieżek to w niektórych miejscach było wykoszone, do PO23 dotarliśmy lasem i w przerwach między podjazdami szosą. Ogólnie bardzo pozytywnie wspominam wyjazd i polecam rundę w Limanowej. Co do promowania wyścigów i ogólnie motorsportu, to masz całkowitą rację. W tym roku coraz więcej pojawia się informacji i relacji z różnych imprez w ogólnodostępnych mediach, więc zwiększa zainteresowanie sponsorów i kibiców.
neo1506

Poprzednia strona

Powrót do Wyścigi