Kryzys na Ukrainie

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez jarexcc » czwartek, 20 lut 2014, 15:11

pewnie dostanę bana ale co mi tam

ZA TYCH CO ZGINĘLI NIECH IM ZIEMIA LEKKA BĘDZIE
Obrazek
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice


Kryzys na Ukrainie

Postprzez żółtodziób » piątek, 21 lut 2014, 02:01

Przenoszę tutaj posty z wątku "Świat WRC". Nie, jarexcc nie dostanie bana, temat mimo, że nie dotyczy motorsportu jest ważny i poważny. Koledzy jednak mają całkowitą rację, że wątek "świat WRC" nie jest odpowiednim miejscem dla takich postów. Chodzi tutaj zarówno o brak związku z tematem WRC jak i kompletnie inny ciężar gatunkowy omawianych spraw. Intencje jarka są dla mnie całkowicie zrozumiałe, dlatego nie będzie żadnego "bicia", prośba tylko żeby na przyszłość nieco ruszyć głową w jaki sposób zacząć bądź poruszyć tego typu temat. Choć najbardziej życzyłbym sobie, żeby nie było ku temu więcej okazji.

I uwaga do kolegi który zgłosił post do moderacji - masz całkowitą rację, że post znalazł się w niewłaściwym miejscu, ale proponuję głęboko sprawę przemyśleć zanim po raz kolejny napiszesz "jakieś śmieci wstawione" odnośnie posta z flagą kilkudziesięciomilionowego kraju i z wyrazami szacunku dla dziesiątek ofiar.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5334
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez gregortest » piątek, 21 lut 2014, 09:20

Szkoda , ludzi...
Ale najbardziej zdumiewa fakt, że chcą do UE, a nie zdają sobie sprawy z kosztów, jakie ich czekają....
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez mototom » piątek, 21 lut 2014, 09:49

Unia z Putinem lepsza dla nich by była? Janukowyczowi to się kompletnie wymknęło z rąk. Albo Haga go czeka a azyl u wujka Wladka z Moskwy. Nawet Łukaszenko taki głupi nie jest żeby do swoich strzelać. Najwyżej parę pał po plecach.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1994
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez karluum » piątek, 21 lut 2014, 10:40

To jest walka o władzę, Kliczki człowieka Niemiec i Janukowicza -człowieka Putina. Dla zwykłych ludzi będzie to be znaczenia, bo jak dymał ich Putin, to potem będzie dymać ich Unia.
Dla Polski wybór między Janukowiczem a Majdanem (na którym jest spora grupa pogrobowców OUNowców i UPA z portretami Bandery) to jest jak wybór między dżumą a cholerą. Ukraina pod wpływami Sowietów to zły wybór, Ukraina pod rządami nacjonalistów z UPA i OUN to jeszcze gorsze.
Oni są bardziej podzieleni niż Polska po Smoleńsku, a elit nie mają za grosz. W tym przypadku nie ma dobrego rozwiązania.
karluum
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez Mad Max » piątek, 21 lut 2014, 10:43

Mi jest dalej ciężko uwierzyć że w XXI wieku w cywilizowanym Państwie władza strzela do narodu - to jest ostatnie skur*****stwo i za to Wiktor powinien dostać odpowiednie podziękowania - plus jest taki że armia odmówiła "walenia" do swoich. Na Białorusi takie coś by było niemożliwe bo Aleksander by się nie patyczkował (tak przynajmniej mi się wydaje). Efekt przejścia Ukrainy na stronę UE może mieć konsekwencje nie tylko dla Ukrainy ale też dla Polski - mam dziwne wrażenie że odbije się nam to trzkawką bo Władek tak łatwo tego nie odpuści.
No cóż pożyjemy zobaczymy mam tylko nadzieję że problem zostanie rozwiązany w normalny cywilizowany sposób.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4121
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez filantrop » piątek, 21 lut 2014, 11:27

Sami sobie są winni. Po pomarańczowej rewolucji znowu wybrali janukowycza. Po co byla wtedy ta cała rewolucja? Najlepiej niech podzielą kraj na dwie części. Ruscy wezmą wschód, polska część tej zachodniej gdzie jest lwów itd. a z reszty zrobią państwo pro UE. Dla nas bedxie to duza kozysc w postaci nowych szutrowych tras ;)
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez woocasch » piątek, 21 lut 2014, 11:41

Polska nie powinna mieszać się zbytnio w to ukraińskie bagienko, a tym bardziej coś brać, typu Lwów. Tak jak napisał karluum "Majdanowcy" w znacznej części są spadkobiercami UPA, więc czy ich nastawienie jest pro-polskie śmiem wątpić. Pomoc humanitarna to jedno i tu szkoda ludzi i trzeba im pomóc, ale oprócz tego trzeba sytuację tylko obserwować i nie wychodzić zbytnio przed szereg, bo znając życie to wyjdziemy na tym kiepsko, a nagle okaże się, że to Niemcy i Merkel są bohaterami i okazali mega pomoc biednej Ukrainie.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1310
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez żółtodziób » piątek, 21 lut 2014, 12:12

@ gregortest

Ech, jak zwykle spora wiedza tylko wnioski zbyt uproszczone. Kiedy Polska wstępowałado UE ja nie wziąłem udziau w referendum, w nadziei, że okaże się ono nieważne. Do dzisiaj nie jestem zwolennikiem obecności Polski w UE, absolutnie nie uważam,ze jest w stanie i ma ochotę nas obronic przed zakusami Bolszewii, czego jaskrawym dowodem jest rura na dnie Bałtyku i przyklepany plan budowy drugiej takiej. Dla Niemiec jesteśmy tylko wschodnim buforem i kompletnie nie zależy im na tym, żebyśmy "awansowali".

Na Ukrainie jednak chodzi o coś zupełnie innego, wcale nie chodzi o żadną umowę stowarzyszeniową z UE. Życie pokazuje, że z takich umów potrafi bardzo niewiele wynikać. Turcja zdaje się kolkadziesiąt lat ma taką umowę i ciągle nie zanosi się żeby mogła zostać członkiem UE, choćby drugiej kategorii, takim jak my. Chodzi o ich kierunek polityczny. Każdy oprócz rosyjskiego będzie lepszy. Z biedy ich nie wyrwie, ale nie wpędzi w kompletne upokarzajace uzależnienie, tak jak ma to miejsce w przypadku Białorusi. Statystyki są takie, że po upadku komuny Polska rozwija się 4 razy szybciej niż Ukraina. To nie jest tyle zasługa UE co efekt zorientowania polityki w innym kierunku niż Moskwa. Oczywiście nie oznacza to, że państwa UE nie usiłują nas wydymać - taka juz natura stosunków międzynarodowych, ze każdy kombinuje na swoją korzyść, oczywiście że kosztem innych, inaczej się nie da. Problem wtym, że jedni przestrzegają przy tym jakichś cywilizowanych standardow a inni nie.

Inna sprawa, że cała afera może nie być taka prosta jak przedstawiają to polskie media, w których tylko od czasu do czasu puszczą wypowiedź kogoś kto ma naprawdę jakieś pojęcie o tym co tam może się dziać, np. Isakowicza-Zaleskiego. Antyklerykałów uprzedzam od razu, ze to nie jest pean pochwalny na temat tej osoby, po ptostu jest jedyną osobą która na antenie telewizji wygłosiła inną opinię niż "Majdan dobry, Janukowycz zły". Oczywiście nikt nie ma wątpliwości, że Janukowycz to satrapa i co tu dużo gadać zbrodniarz (miał na koncie wyrok za gangsterkę jeszcze zanim został preziem), ale obecny Majdan nie ma wiele wspólnego z pierwotynm zrywem społecznym, ktoremu bez wątpienia przyświecały dobre intencje. Ktos inny mówił, ze na początku było tam 80% zwykłych ludzi i 20% tych, którzy mieli za zadanie ich chronić. Teraz te proporcje są odwrócone. W dodatku nie można wykluczyć, ze tak naprawdę każdemu z nich chodzi o coś innego. Są tam Kozacy (szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że oni jeszcze w ogóle istnieją w takiej formie jak u Sienkiewicza, szczęka mi opadła jak pokazali kilku takich "Bohunów") i są nazwijmy to narodowcy. Harcerzyki od Tiahnyboka, których schizy media starają się bagatelizować oraz znacznie gorszy Prawy Sektor, o którym media ledwo przebąkują. Stoją ramię w ramię, dopóki mają wspólnego wroga, ale co będzie jak już nie będą go mieli? Kliczko czy Jaceniuk? Przecież Majdan juz teraz ma ich w głebokim poważaniu. Biją brawo tylko kiedy w swoich przemówieniach ci kolesie mówia to co tłum chce usłyszeć, ale tak naprawdę oni nie mają w tłumie żadnego posłuchu. Kogoś jednak słuchają, to nie jest komuna anarchistyczna, to są świetnie zorganizowane jednostki paramilitarne, zdolne do wyparcia w ciągu kilku godzin Berkutu z Majdanu przy pomocy kijów i desek. Owszem, było sporo ofiar, ale Berkut pomimo ze miał broń palną uciekał gdzie pieprz rośnie. Chwilę później dosłownie z niczego wyrosły kilumetrowe barykady. Polskie media się zachwycają tym jak oni "czują" co mają robić - gówno prawda, na "czuja" to można zorganizować podwórkową wojnę na śnieżki. Ktoś tym dowodzi, ktoś w bardzo cwany sposób pociąga za sznurki, problem w tym, ze nikt w naszych mediach nie ma zielonego pojęcia kto to robi i w jakim celu.

Obym się mylił, ale obawiam się, że to oze być dopiero początek, to się może skończyć jak w Jugosławii. Tam ludzi w kupie też trzymała jedynie niechęć do władzy, a jak padła komuna to wybuchła wojna domowa, bo każdy miał swój pogląd na nowe państwo, w dodatku mieli zatargi sięgające kilku pokoleń wstecz. Nie należy też zapominać, że oprócz wymienionych na Ukrainie poważną siłę stanowią Rosjanie. To, że Janukowycz doszedł do władzy metodą demokratyczną, to, ze któryś z regionów chce się teraz przyłączyć do Rosji pokazuje, ze problem jest znacznie większy niż był gangster, który założył garnitur i doprowadził kraj do ruiny, a na koniec kazał strzelać. Janukowyczamona nawet wbić na pal i postawić tam gdzie wcześniej był Lenin, ale jego zwolennicy pozostaną i cholera wie czy pewnego mniej lub bardziej słonecznego dnia nie zorganizują swojej rewolty. Otwarcie na dzień dzisiejszy mówi się op podziale Ukrainy nie na wschód i zachód, ale na trzy państwa, choć nikt nie prezyzuje kto by miał być tym trzecim.

@ woocasch - nie tylko UPA własnie. Problem w tym, ze nikt w Polsce nie był na tyle mądry żeby się dokładnie dowiedzieć kim dokładnie są majdanowcy i w jakich proporcjach, niestety po raz kolejny wychodzi na to, ze rząd mamy chyba najgłupszy z dotychczasowych. Mentalni spadkobiercy UPA oczywiscie że też tam są, tyle, ze media lewicowe (pardon, to są te "obiektywne") starają się wmówić, ze to Prawy Sektor dyryguje Majdanem, a media prawicowe całkowicie trywializują bądź nawet pomijają ten temat. Stąd właśnie moje powołanie się na wypowiedź TIZ, mam wrażenie,że to jest jedna z nielicznych osób, która naprawdę wie co tam się dzieje i szkoda że takich ludzi nie wpuszcza się na antenę tylko wkoło macieju pokazuje się pseudointelektualistów, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy.

@ filantrop - a skąd pewność, że go wybrali? Czy sfałszowane wybory w takim państwie jak Ukraina to coś niezwykłego? Przypomnij sobie od czego zaczęła się Pomarańczowa Rewolucja, od tego, ze najpierw usiłowali otruć Juszczenkę (i to wypisz wymaluj są metody FSB czy GRU, to jest typowy dla tych służb sposób likwidowania niewygodnych im osób) a potem ktoś znalazł dowody na to,że wybory zostały przekręcone. Janukowycz i jego ludzie są przestępcami, ale nie są idiotami, jak najbardziej przecież mogli wyciagnać z tego wnioski i w 2010 roku nie powtórzyć starych błędów, tym razem skutecznie przekłamać wynik wyborów. Nie zapominaj, że to nie przypadek,że na Ukrainie sa dwa języki urzędowe, a stara rosyjska prawda mówi, ze nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Moim zdaniem niczego nie można być pewnym.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5334
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez gregortest » piątek, 21 lut 2014, 12:48

No to posłuchajcie.


http://www.youtube.com/watch?v=iiX16oOd_BgZgadzam się w 150%.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez jarexcc » piątek, 21 lut 2014, 13:28

a ja myślę że to nie żadne UPA czy nacjonalistyczne patrzenie ale po prostu rewolucja przeciwko wyzyskowi i biedzie

http://www.youtube.com/watch?v=Hvds2AIiWLA#t=37

Obrazek
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez dominik_r » piątek, 21 lut 2014, 14:13

...jeśli chcą wolności to UE niestety jest jej zaprzeczeniem... z deszczu pod rynnę :?
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez żółtodziób » piątek, 21 lut 2014, 14:15

jarexcc - pierwotnymi ppobudkami na pewni nie był żaden nacjonalizm ani żadne UPA. Problem w tym,ze owe nurty się pieknie "podkleiły" pod Majdan i nie wiadomo w jakim stopniu zamierzają rozdawać karty jak przyjdzie co do czego. Zwróć uwagę że pierwsze żądania wcale nie szły daleko, obecnie "ulica" chce już głów. Podobnie było z Solidarnością i KOR. Początkowo rzeczywiscie był to ruch społeczny, nastawiony przeciwko władzy, ale z czasem stery przejęły frakcyjki, które nie dość, że się podzieliły to w zasadzie prawie każda zaczęła realizować politykę TKM kompletnie zapominając czym była Solidarność i po co powstała. Nie da się zaprzeczyć,że Majdan się zradykalizował i nie jest to ten sam Majdan który był kiedy ta dziewczyna wygłaszała swój apel. Kto pociąga za sznurki i w jakim celu to można się tylko domyślać, jakw tym jest rola i cele neo-upowców, banderowców itd itp też można się tylko domyślać. Teorii jest wiele, są w tym takie,że jedni i drudzy są sterowani z Moskwy, żeby pokazać, że Ukraina bez Rosji zdziczeje, zaczną się panoszyć nacjonaliści i w ogóle ciężkobędzie z nimi dojść do porozumienia. Nie wiem ja jest, ale to co się dzieje jest głęboko niepokojące.

Właśnie poszedł nius, że pobili ochroniarzy unijnych dyplomatów - no właśnie to jest przejaw tego o czym mówię - niektórym wcale nie chodzi o UE, chodzi o zupełnie co innego, poszli na Majdan bo jednym z celów jest walka z Rosją, ale raczej nie należy oczekiwać że na tym poprzestaną. UPA paliła całe polskie wsie, walczyła tak samo z komuną jak i z każdym kto im nie pasował. Takie zachowania jak to ostatnie dość ładnie pasują do schematu.

Oczywiście to wszystko nie oznacza, że większość Ukraińców nie jest normalna i po prostu ma dość życia pob bolszewickim butem. Nie mam wątpliwości, że takie były rzeczywiste intencje pierwszych protestujących na Majdanie. Ale na dzień dzisiejszy do głosu doszedł radykalizm, pytanie tylko w wyniku czyich działań. Czy Prawy Sektor sam przejął inicjatywę żeby realizować własne cele, czy ktoś im w tym pomógł w celu zdyskredytowania całego Majdanu, pokazania że towarzystwo jest wrogo nastawione do wszystkich i niezdolne do kompromisów.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że władza która strzela do własnych obywateli zasługuje na najwyższe potępienie. Tylko w Polsce z takich ludzi udało się zrobić bohaterów.

@ dominik_r - znaj proporcje mocium panie. Mnie się UE również nie podoba i rad bym był gdybyśmy opuścili ten twór, ale jeśli uważasz że to to samo co okupacja sowiecka to nie masz pojęcia o czym mówisz.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5334
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez dominik_r » piątek, 21 lut 2014, 14:42

@ żółtodziób - nie uważam, że to to samo.UE to sprytniejsza, zamaskowana forma reżimu. Co do przemocy.. myślisz Waść, że w analogicznej sytuacji w Polsce, rząd zawahałby się użyć siły(strzelać)? Sił nie tylko swoich ale i pożyczonych od "sojuszników" europejskich.. Myślę, że za wcześnie na racjonalną ocenę sytuacji... :?
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Kryzys na Ukrainie

Postprzez Gracko » piątek, 21 lut 2014, 19:04

Panowie z tym UPA nie przesadzajcie jakie schematy jakie podobieństwa polecam przeczytać " Od Rzezi Wołyńskiej do Akcji Wisła" Grzegorza Motyki i wyrobicie sobie zdanie na ten temat , który nie był i nie jest czarno biały tak jak to przedstawiają organizacje kresowe bo jest to dla nich tragedia podszyta dużo większymi emocjami niż dla przeciętnych polaków. OUN UPA nie bronię bo obronić się nie da tego co zrobili podczas rzezi , ale cały temat jest bardzo złożony. To że część Ukraińców chwali UPA i traktuje ich jak bohaterów narodowych to jest jasne. Nie tak dawno postawili im nielegalnie pomnik w Polsce na zboczach góry Chryszczatej - UPA Ukraińcom kojarzy się z walką o wolność a Polakom z Wołyniem co zrozumiałe.

To co mówi w filmie Ukrainka jest bardzo prawdziwe i Majdan walczy z ogromną korupcją i złodziejstwem władzy. W Ukrainie 10 osób posiada majątki wartości 30% PKB a najbogatszy z nich ma majątek 15% PKB! Ukraińcy jeżdżą do Polski i dalej na zachód i widzą jak ludzie żyją i ile zarabiają. Świadomość tego że Janukowycz Ukrainie che podpiąć do Putinowej kroplówki ich rozsierdziła i wcale im się nie dziwie.

Radykałowie są wszędzie są i na Majdanie , ale nigdy po nazistowskich Niemczech narodowcy nie stworzyli większej siły i zawszę będą skrajnością , głośno krzyczącą skrajnością tak jak w Polsce ONR. Dzisiaj podpisali porozumienia i będziemy widzieć czy Majdan się rozejdzie czy nie.

Polski rząd powinien być jak najbardziej zaangażowany w tą sprawę bo jest to bufor oddzielający nas od Rosji i zdecydowanie lepiej mieć go po swojej stronie. Jak to powiedział mer Lwowa " bez Ukrainy w Europie nie będzie Europy" i dużo w tym racji.

A co do UE Panowie napiszcie jakie Polska poniosła straty przez wejście i w którym miejscu czujecie się zniewoleni i co Polska uzyskała by wychodząc z jej struktur ?
Gracko
A5
 
Posty: 634
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości