Którego Hot-hatcha kupić?

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Postprzez ictus » czwartek, 23 gru 2010, 21:04

Andrzej napisał(a):dlaczego koniecznie ph1 z II budy? Czym się technicznie różni ph1 od wersji ,,po lifcie'' ?
po pierwsze cena :) po drugie cena, a po trzecie to np mechaniczna przepustnica, nizsza masa, jakby nie patrzec w clio kupie pierwsze dwa miejsca to wlasnie ph1

Co do 106 i Saxo - rozumiem ,że to praktycznie to samo auto?
ogolnie rzecz biorac tak... pug rozni sie grubszym stabilizatorem z tylu (24mm, 22mm w saxo) i jest ciut ciezszy
http://www.slubfotki.pl - najszybszy fotograf slubny
http://www.ictus.go.pl - online portfolio
ictus
N3

Postprzez martin.h » czwartek, 23 gru 2010, 22:38

Andrzej napisał(a):Williams - nie ma szans kupić w Polsce PRAWDZIWEGO Williamsa. A szkoda, bo do tego auta też mam słabość od zawsze.

Ostatnimi czasy przez ogłoszenia przewinęły się 2 Williamsy, które możnaby brać w ciemno, niebieski z Dolnego Śląska, stan igła bardzo zadbany od kolekcjonera, i pomarańczowy (przemalowany) z Podbeskidzia, również w idealnym stanie. Oba sprzedały się poniżej 15k zł.
martin.h
A6

Postprzez martin.h » czwartek, 23 gru 2010, 22:42

ictus napisał(a):
ogolnie rzecz biorac tak... pug rozni sie grubszym stabilizatorem z tylu (24mm, 22mm w saxo) i jest ciut ciezszy

Rejlak jest lżejszy, podobnie jak włoskie Rallye 16V, tylko że trzeba wtedy odpuścić sobie takie dodatki jak klima, elektryka, poduszki czy ABS, a w najlżejszych wersjach nie ma nawet wspomagania.
Ale ogólnie są to takie same auta, osobiście myślałem nad zmianą na Clio Sporta, ale zostaję przy 106, bo frajda z jazdy jest nieziemska, a to że jest wolniejsze i mniej komfortowe od Clio mi nie przeszkadza.
martin.h
A6

Postprzez qbus » czwartek, 23 gru 2010, 23:08

Adammm28 napisał(a):Ibiza Cupra z rocznika 99-02' ma silnik 1.8T więc diesel to nie jest ;)
A tak na marginesie, nie wiem czy jeździłeś mocnym dieslem, ale diesel o mocy 200 KM, momencie obrotowym w granicach 400 NM i wadze 1400 kg, daje spoooooooro frajdy, i nie jeden Hothatch nie daje rady ;)

Zasugerowalem sie tym ze autor pisal o niskim spalaniu spowodowanym silnikiem Diesla w odniesieniu do Ibizy, widze ze juz jego post jest zmieniony.

Nie przekonasz mnie... diesel to diesel. Do traktora albo do ciezarowki ale nie do samochodu o sportowym charakterze :) wiem ze potrafi byc szybki i mocny ale brakuje mu wtedy charakteru. Pozdrawiam :)

p.s. tak jezdzilem mocnymi dieslami :)
p.s.2. o wiele wiecej frajdy z jazdy daje 130-140 KM Saxo/106 (mozna tyle zrobic bez wiekszych ingerencji w silnik) wazace 900 pare kg na krótkiej skrzyni :)
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
qbus
S1600

Postprzez Andrzej » piątek, 24 gru 2010, 00:30

martin.h napisał(a):
ictus napisał(a):

Rejlak jest lżejszy, podobnie jak włoskie Rallye 16V,...

Chyba mówisz o takiej wersji? :
http://allegro.pl/show_item.php?item=1377331107
Przepiękny jest i w dobrym stanie (podobno). Ale ja jednak nie chcę mieć aż tak spartańskich warunków.
www.msg-rally.pl
Andrzej
A6

Postprzez MaxiA7 » piątek, 24 gru 2010, 00:46

Ibiza Cupra z rocznika 99-02' ma silnik 1.8T więc diesel to nie jest ;)
A tak na marginesie, nie wiem czy jeździłeś mocnym dieslem, ale diesel o mocy 200 KM, momencie obrotowym w granicach 400 NM i wadze 1400 kg, daje spoooooooro frajdy, i nie jeden Hothatch nie daje rady ;)[/quote]

Adammm28 daj spokój z tymi dizlami i turbo seatami i 200koniami, to idzie na prostym ,może porobi i saxo,106 clio ale po zakrętach na jakimś upalaniu seat dostaje pogrom taki że kierowca juz drugi raz nieprzyjedzie ze wstydu ze swoimi 200kuniami :D Vagi są do lansu i szpanu tam nic prawie niema z duszy sportu samochodowego, te auta sie po zakrętach nieprowadzą ciągle dążąc do podsterowności a nieoto chodzi,jak juz to bym patrzył tylko na Ibize gti z roku 97-98 z 2.0 16V w wolnossaku.

Andrzej: jeśli kluczową role u ciebie odgrywa spalanie w małym sportowym aucie to lepiej niebierz tego typów pod uwagę, i kup auto dla zwykłego kowalskiego, z długą skrzynią bedzie mało palił ,dla mnie to bez znaczenia czy ktoś napisze że jeden pali 8l w mieście drugi 13l a trzeci 10l bo niemam dowodów na to że ktos tam itd każdy inaczej jeździ, saxo może palić mniej od clio bo ma mase dużo mniejsza 118KM i mniejszą pojemność i 8,5sek do 100km/h, clio spalić może wiecej bo musi wynika to z konstrukcji auta jest cięższe, ma 169KM i 2litry to w mieście wciagnie zimą przy spokojnej jeździe ponad 11l ale do 100km/h masz 7,2 sek,czy niewarto poswiecić dlatego te 10zł wiecej na każde 100km drogi?
Przy kupnie tego typu aut dla mnie ważniejsze jest dostep do części w razie W i ich kosztów a nie spalanie
taka ciekawostka Megane z silnikiem 150konnym jeszcze na seryjnej skrzyni,spaliła na trasie A4(270km) wg komputera 6,1 litra przy 100-120km/h uwierzysz? a w mieście wciąga 11,4 i jak to jest? :wink:
Co do awarii to napewno wiecej sie psują saxo/106 niż Clio sporty, jeszcze z 5 lat do tyłu na forum clio sport w tematach technicznych niebyło postów o awari tych aut, teraz może wystepują ale przebiegi tych samochodów są logiczne wieksze jak i ich wiek dlatego ryzyko awarii może wystąpić zwłaszcza w autach do 15koła :D
MaxiA7
N2

Postprzez Andrzej » piątek, 24 gru 2010, 02:49

Z tym spalaniem to może faktycznie przesadzam.

Takie ,,kosmetyczne'' aczkolwiek ważne pytanie. Czy w Sporcie też jest taka idiotyczna pozycja za kierownicą ,jak w zwykłych Cliówkach? Jeździłem trochę taką właśnie Renówką i po 30 minutach jazdy miałem dosyć - ręce niemalże proste w łokciach ,a nogi totalnie ugięte w kolanach. A do tego bardzo wysoko. Dodam ,że nie było oczywiście regulacji kierownicy.
www.msg-rally.pl
Andrzej
A6

Postprzez martin.h » piątek, 24 gru 2010, 13:54

Andrzej napisał(a):Takie ,,kosmetyczne'' aczkolwiek ważne pytanie. Czy w Sporcie też jest taka idiotyczna pozycja za kierownicą ,jak w zwykłych Cliówkach? Jeździłem trochę taką właśnie Renówką i po 30 minutach jazdy miałem dosyć - ręce niemalże proste w łokciach ,a nogi totalnie ugięte w kolanach. A do tego bardzo wysoko. Dodam ,że nie było oczywiście regulacji kierownicy.

Tak, to niestety największy mankament tego modelu, pod tym względem zdecydowanie wygrywa 206 RC.
martin.h
A6

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne