WYNAJEM SAMOCHODU - z czym to się je.

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

WYNAJEM SAMOCHODU - z czym to się je.

Postprzez MiCaR » poniedziałek, 9 lut 2004, 04:01

Witam! Prowadzę wypożyczalnię samochodów MiCaR we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 12-14. Tel. 71/3251949 www.micar.pl
nie jest to usługa tak wszystkim znana jak np. pralnia chemiczna i myślę, że moje informacje mogą okazać się przydatne. Z wielu telefonów jakie odbieramy w firmie wynika, że jak nas los zmusi do wynajęcia samochodu zupełnie nie wiemy jak i gdzie szukać, o co pytać i na co być przygotowanym.
Spróbuję odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
1. Zastanówmy się najpierw, kiedy warto pomyśleć o skorzystaniu z usługi najmu samochodu?
- Będąc na wakacjach, szczególnie gdy nasze auto zostało w domu, a my trafiliśmy w godny zwiedzenia rejon np. samolotem lub pociągiem.
- Jeśli nasz samochód uległ uszkodzeniu, na czas jego naprawy. Tu należy się informacja osobom użytkującym samochód w celach zarobkowych. Bez względu na to czy samochód jest środkiem trwałym w firmie, czy jest użytkowany na podstawie umowy z pracodawcą, możemy liczyć na zwrot kosztów wynajmu samochodu, jeśli nasz uległ wypadkowi z winy innego użytkownika drogi. Koszty najmu zwróci OC sprawcy, nie ma potrzeby korzystać z samochodu zastępczego oferowanego przez warsztat, jeśli jego stan i klasa znacznie odbiega od tego, którym jeździliśmy.
- Czasami krótki, okazjonalny wypad z rodziną może okazać się tańszy jeśli wynajmiemy samochód, niż koszt np. 4 biletów kolejowych czy autobusowych. Nie wspominając poczucia niezależności od rozkładów jazdy czy wyznaczonych stacji.
- Jeśli nie posiadamy samochodu, lub nie wygląda on najlepiej a musimy wybrać się na ważne spotkanie i zależy nam na wywarciu wrażenia osoby, której się dobrze powodzi.
- Czasami wystarczy dobrze policzyć, by dojść do wniosku, że nie opłaca się posiadanie własnych 4 kółek tylko po to, by sporadycznie wyjechać na łono natury lub w odwiedziny do cioci. Koszty utrzymania samochodu, nawet jak tylko stoi są coraz większe. Wchodzą w nie, nie tylko koszty ubezpieczenia ale niezbędnych serwisów, napraw, ew. opłat parkingowych a przede wszystkim koszt związany z corocznym spadkiem wartości naszego auta (chyba, że mamy zabytek klasy O)
- Prowadzimy firmę; czy nie lepiej skierować środki i siłę roboczą na jej rozwój i zasadnicze działania przedsiębiorstwa, przynoszące określone zyski zamiast wydawać je na zakup czy leasing (depozyt) samochodu. Jeśli wynajmiemy pojazd w najmie długoterminowym odpadną nam niespodziewane koszty związane z naprawami, serwisem, likwidacją szkód komunikacyjnych, utrzymywaniem floty w dobrym stanie technicznym, wymianą opon z letnich na zimowe i odwrotnie, z ich magazynowaniem i z zatrudnianiem fachowców do przeprowadzania tych wszystkich operacji. Nie wspominając o problemach związanych z utrzymywaniem własnej floty zaprzątających głowę szefom, i dekoncentrujących w procesie decyzyjnym. Ceny najmów długoterminowych (1-3 lat) są zdecydowanie niższe niż krótkoterminowych i dostajemy zawsze fakturę w tej samej wysokości. Żadnych niespodzianek. Można w każdym roku jeździć nowym niezawodnym samochodem i takim jaki w danym momencie rozwoju firmy jest niezbędny. W przypadku leasingu czy kredytu jesteśmy związani z tym konkretnym samochodem na czas jego trwania.

2. Gdzie szukać ofert wypożyczalni samochodów?
- najlepiej w internecie, informacja jest pełniejsza i zanim zadzwonimy do firmy, (często nawet to nie jest potrzebne – rezerwacje online) znamy ceny i warunki. Wystarczy wyszukiwarce wpisać wypozyczalnia samochodow (np.) Wroclaw, by uzyskać dostęp do większości stron internetowych wypożyczalni.
- na internetowych stronach informacyjnych o danym mieście, wystarczy wpisać - wypożyczalnie samochodów.
- w książkach telefonicznych pod hasłem - samochody wynajem
- w codziennej prasie np. Gazeta Wyborcza, ogłoszenia drobne – auto-moto – wypożyczę.
3. Na co zwracać uwagę podczas doboru wypożyczalni?
- Oczywiście głównym kryterium będzie cena wynajmu. Warto jednak zastanowić się czy rzeczywiście chcemy tanio czy raczej zależy nam na rozsądnym wydatkowaniu naszych pieniędzy. Pewnie możemy wynająć stary zdezelowany, nie ubezpieczony samochód za bardzo niska cenę i nawet dojechać nim do celu, tylko czy warto podejmować takie ryzyko? W związku z tym po sprawdzeniu ceny warto zapytać o wiek pojazdu ilość przejechanych kilometrów i o ubezpieczenia. Pamiętajmy, że we wszystkich wypożyczalniach cena, oprócz klasy auta, zależy także od długości najmu. Dlatego nie pytajmy ile za dobę, tylko ile kosztuje doba przy wynajmie np. 3 lub 14 dni w zależności od naszych potrzeb.
- Następnym kryterium powinien być całkowity koszt usługi jaką chcemy otrzymać. I tak, jak już wcześniej wspomniałem należy sprawdzić co jest wliczone w cenę najmu (kilometry, ubezpieczenia, dodatkowy kierowca) i jakim paliwem napędzany jest samochód. Jeśli to samochód z silnikiem benzynowym, to może okazać się, że lepiej poszukać samochodu z silnikiem Diesla, a jak się nie boimy to na gaz.
- Sprawdźmy jaka jest nasza odpowiedzialność w wypadku gdy w wynajmowanym pojeździe nastąpi szkoda z naszej lub cudzej winy. Są wypożyczalnie, które obciążają klienta nawet jeśli sprawcą szkody był inny użytkownik drogi.
- Warto zainteresować się procedurą wydawania pojazdu klientowi. Może się zdarzyć, że wyjedziecie z wypożyczalni zadowoleni z szybkiej i bezproblemowej procedury, by po powrocie stanąć przed problemem czy szkoda, którą w zwracanym samochodzie, znalazła obsługa wypożyczalni nastąpiła w czasie kiedy to Wy użytkowaliście pojazd, czy znacznie wcześniej. Domyślam się, że w takim wypadku pożałujecie, że procedura wydawania auta nie trwała 10 minut dłużej i nie został sporządzony protokół wydania pojazdu z naniesionymi nań usterkami.
- Spytajcie jakie są przewidziane następstwa spóźnienia, by nie zostać zaskoczonym kosztem następnej doby po półgodzinnym spóźnieniu.
- Jak już będziecie zadowoleni z proponowanego samochodu, ceny, ogólnych warunków i dokonacie wyboru wypożyczalni to nie zapomnijcie przeczytać umowy najmu nim wsiądziecie do samochodu, choćby w celu sprawdzenia, czy informacje jakie otrzymaliście ustnie pokrywają się z zapisami w Ogólnych Warunkach Najmu. Czasami może to być trudne, bo niektóre firmy drukują je bardzo drobnym lub bladym drukiem, albo stosują jedno i drugie. Warto je znać, by móc ich przestrzegać i nie narazić się na dodatkowe koszty.
4. Co to jest kaucja?
- Kaucja to kwota, której wpłaty żąda większość wypożyczalni samochodów. Jej wysokość zależy od wypożyczalni i klasy pojazdu. Np. we Wrocławskich wypożyczalniach waha się miedzy 1000,00 a 2000,00 zł.
- Kaucja może być wpłacona w gotówce, lub zablokowana na koncie karty kredytowej. Jeśli odbywa się to za pomocą karty kredytowej, niesie to wymierne korzyści dla klienta. Często z kartą związane są dodatkowe ubezpieczenia na wypadek szkody w wynajmowanym pojeździe; w takim wypadku jesteśmy całkowicie zwolnieni z odpowiedzialności za szkody. Ponadto, fakt posiadania karty ułatwia procedurę wynajmu auta, bo można zrobić rezerwację przez internet, można przedłużyć najem bez konieczności zjawiania się w biurze, a nade wszystko posiadanie karty kredytowej (nie mylić z płatniczą) ułatwia obsłudze wypożyczalni weryfikacje klienta i jeśli ją posiadacie to mało prawdopodobne byście spotkali się z odmową udzielenia Wam tej usługi. W przypadku wpłacania kaucji gotówka musicie być przygotowani na wymóg okazania się dodatkowymi dokumentami (poza prawem jazdy i dowodem ew. paszportem) takimi jak np. zaświadczenie o zatrudnieniu czy dokumentami świadczącymi o prowadzeniu działalności gospodarczej. Tu trzeba zrozumieć, że dostajecie Państwo do użytkowania rzecz o znacznej wartości i obsługa wypożyczalni chce wiedzieć czy może wam zaufać. W miarę jak wzrasta ilość kart kredytowych na rynku, coraz mniej wypożyczalni chce ponosić ryzyko wynajmu pojazdu osobie, która karty nie posiada.
5. Na czym polega blokada kaucji na koncie karty kredytowej?
- Blokowanie kaucji nie powoduje żadnego ruchu finansowego na koncie karty klienta i nie obciąża go. Środki w wysokości kwoty kaucji przestają być dostępne dla klienta na czas najmu pojazdu. Odbywa się to na dwa sposoby, za pomocą terminalu do obsługi kart kredytowych lub głosowo za pomocą telefonu i urządzenia do kopiowania danych z karty, popularnie zwanego żelazkiem.
6. Czemu służy kaucja?
- Kaucja jest to zabezpieczenie finansowe dla wypożyczalni na wypadek szkody w wynajmowanym pojeździe, opóźnienia w zwrocie pojazdu, samowolnego przedłużenia najmu, braku paliwa przy zwrocie pojazdu oraz na wypadek szkód na jakie w wyniku niefrasobliwego lub złośliwego działania najemcy mogłaby zostać, wypożyczalnia narażona.
Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania w tym zakresie - rent@micar.pl
Wszystkim naszym klientom, byłym i przyszłym życzymy szerokiej drogi. Z poważaniem Michał Werner - www.micar.pl
[url][/url]
MiCaR
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 9 lut 2004, 03:52
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez munieck » poniedziałek, 9 lut 2004, 10:12

A fuj, same diesle. Kupcie williamsa, albo 106 rally, to moze na kjs bedzie warto auto wypozyczyc. Bo seja to moze mi kuzynka pozyczyc :D
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez żółtodziób » wtorek, 10 lut 2004, 00:23

Kolego, z takimi tekstami to spadaj do Wybiórczej, albo do czegoś w tym stylu, tutaj się dyskutuje o poważnych sprawach a nie uprawia promocję prywatnych firm. Nie wiem czy wiesz ale za takie rzeczy się płaci, przy okazji sam sobie narobiłeś kwasu bo my tutaj nie trawimy tego rodzaju tekstów zrobiłeś sobie niezłą antyreklamę.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5334
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez WRCfan » wtorek, 10 lut 2004, 02:21

oj nieladnie nieladnie...az glupio to powiedziec na MOTORYZACJI
topic do zamkniecia
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1094
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Wypozyczanie

Postprzez MiCaR » wtorek, 10 lut 2004, 21:16

WRCfan napisał(a):oj nieladnie nieladnie...az glupio to powiedziec na MOTORYZACJI
topic do zamkniecia


A to ciekawe podejscie. A niby gdzie jak nie na motoryzacji, na kulinariach? Obrazilem mistrzow kierownicy? Skad wiecie, ze tych informacji nie bedziecie niedlugo potrzebowac. Co jak popsuje sie Wasz Williams i trzeba go bedzie oddac na dwa dni do garazu? Bedziecie liczyc na łaske cioci czy kolegi? Poszerzenie wiedzy nikomu jeszcze nie zaszkodzilo, a tego co napisalem nie znajdziecie gdzie indziej.
Pzdr
Ostatnio edytowano wtorek, 10 lut 2004, 22:36 przez MiCaR, łącznie edytowano 1 raz
MiCaR
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 9 lut 2004, 03:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypozyczanie

Postprzez !ADI! » wtorek, 10 lut 2004, 21:46

MiCaR napisał(a):
WRCfan napisał(a):oj nieladnie nieladnie...az glupio to powiedziec na MOTORYZACJI
topic do zamkniecia


A to ciekawe podejscie. A niby gdzie jak nie na motoryzacji, na kulinariach? Obrazilem mistrzow kierownicy? Skad wiecie, ze tych informacji nie bedziecie niedlugo potrzebowac. Co jak popsuje sie Wasz Wilams i trzeba go bedzie oddac na dwa dni do garazu? Bedziecie liczyc na łaske cioci czy kolegi? Poszerzenie wiedzy nikomu jeszcze nie zaszkodzilo, a tego co napisalem nie znajdziecie gdzie indziej.
Pzdr


Większość z nas nie jest przywiązana do samochodów. Gdybyś uważniej poczytał czym jeździmy (polecam lekturkę: http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=668 to byś się dowiedział, że niekoniecznie samochodami. Bo chyba zapominasz o róznych masowych środkach transportu oraz np rowerach.
A takie reklamo poradniki to się daje do AutoŚwiata.

pozdr
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez stein911 » wtorek, 10 lut 2004, 22:04

MiCaR: takie reklamowanie się na forum jest pasukudne. Żeby stworzyć osobny topic.... Równie dobrze można było stworzyć topic "Fajna bluza, ile ważyła."

To jest forum miłośników motorsportu (pisze się williams, a nie
Wilams
,ale nawet gdyby to miało coś wspólnego z tą dyscypliną sportu to i tak byłoby to niedopuszczalne....
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez michal_wrc » środa, 11 lut 2004, 18:13

MiCar: temat powinieneś nazwać "Zareklamuj swoją firmę"
Avatar użytkownika
michal_wrc
A5
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 13 gru 2003, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » czwartek, 12 lut 2004, 02:14

MICaR:

1. Masz nas za palantów którzy nie potrafią sobie dać rady jak im auto klapnie??

2. Masz nas za idiotów którzy nie potrafią odróżnić Public Relations od informacji??

3. Czy ktoś tutaj mówił że potrzebuje to wszystko wiedzieć co naskrobałeś??

4. Jak już namieszałeś i zostałeś upomniany to się nie odgryzaj, sam sobie robisz w ten sposób szkodę, pamiętaj że zadowolony klient opowie o tobie trzem osobom, a niezadowolony dziesięciu. Dotyczy to także przyszłych klientów.

5. Pożyczenie auta od cioci będzie dla każdego cokolwiek wygodniejsze i tańsze niż od Ciebie i wbrew pozorom nie zawsze jest tak że robią ci łaskę.

6. kup sobie jakąś ksiażkę o prowadzeniu skutecznej promocji poprzez internet, albo zgłoś się z tym problemem do jakiejś dobrej agencji bo to co tutaj spłodziłeś odnosi odwrotny skutek niż żes to sobie umyślił.

pozdrawiam!!
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5334
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MiCaR » czwartek, 12 lut 2004, 02:54

Coś się tak podniecił Ż :shock: Żółtodziobie. Nie pasuje Ci to nie czytaj. Moze komuś to sie to przyda. A jak nie to to olejcie. Myslisz, ze taką reakcja okazujesz swoja wyzszość. Tym swoich kompleksów nie wyleczysz. Znasz moj adres, podpisałem sie swoim imieniem i nazwiskiem i nie ukrywam sie za jakims wydumanym nickiem. Napisz co Cię gryzie mam kolegę psychiatrę to moze udzieli Ci jakiejś rady. A jak bedziesz chciał pogadać o szybkiej jeżdzie to nie na tym forum, zadzwoń do mnie, ja jeżdzę podrasowaną Suprą z szybkosciami o jakich na tym forum nawet nie wspominacie, a próbujecie z niego zrobic pieprzony ołtarz. Moge Ci opowiedziec o wrażeniach.
Naszła mnie chwila dobrego samopoczucia, chciałem podzielić sie swoimi doswiadczeniami i przyblizyć tą usługę. Trafiłem na paru palantów, którzy uwazają że zbeszcześciłem ich światynię. O.K. Kiście się we własnym sosie i onanizujcie przy opowiadaniach o nad i podsterownosci maluchów.
Ja pozdrawiam Was wszyskich. :shock:
MiCaR
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 9 lut 2004, 03:52
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez whisky » czwartek, 12 lut 2004, 04:30

Wiesz MiCar.. może i rozczulamy się nad maluchami ale odróżnić informację od reklamy i promocji umiemy,
a jeśli chodzi o tą Twoją Suprę to źle trafiłeś.. to nie te klimaty.. i może i jest to Forum Ogólne, ale reklamie mówimy na nim NIE :!: .. (chyba że wynajmujecie tanio LANCERKI albo IMPREZY to przepraszam :twisted: :wink: )
Avatar użytkownika
whisky
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 31 paź 2002, 21:28
Lokalizacja: Slawkowice (Krakow, Tarnow)

Postprzez WRCfan » czwartek, 12 lut 2004, 11:50

MiCaR napisał(a): ja jeżdzę podrasowaną Suprą z szybkosciami o jakich na tym forum nawet nie wspominacie

tia...proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców...
Nie pasuje Ci to nie czytaj
chyba najpierw trzeba przeczytac zeby bylo wiadomo co pasuje a co nie...
Poza tym to jest forum dyskusyjne,i kazdy moze wyrazic na nim swoją opinię wiec ostrożnie z takimi textami...wpadles na forum,zobaczyles ze to raczej tu nie przejdzie to juz musiales zacząć na wszystkich najeżdzac..wyluzuj koleś...to tobie jak nie pasuje to forum to nikt cie nie zmusza do zagladania tutaj
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1094
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kuba M. » czwartek, 12 lut 2004, 16:23

Jest tutaj opcja 'ignore' żebym nie musiał wyczytywać co ten niemądry pan ma do powiedzenia?
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez stein911 » czwartek, 12 lut 2004, 21:07

MiCar: wiesz, ty naprawde jesteś żałosny...
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez MiCaR » piątek, 13 lut 2004, 02:08

stein911 napisał(a):MiCar: wiesz, ty naprawde jesteś żałosny...


Współczuję Wam, ze musicie piać w tej samej nucie, żeby czuć się dowartościowani i silni jako grupa. Jeśli ja jestem żałosny, to wy jesteście beznadziejni. To był topik informacyjny a nie do dyskusji i ci co zyskali jakieś przydatne informacje nie zabierają głosu, bo po co. Odzywają się tylko odporni na jakąkolwiek wiedzę troglodyci, którym się wydaje, że zjedli wszystkie rozumy. Wyrazy szacunku dla tych pierwszych, będących w wiekszości.
Pzdr
MiCaR
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 9 lut 2004, 03:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość