Finał nie zawiódł - podsumowanie 7. rundy OPONEO MPRC 2018

Mocna obsada, mnóstwo pojedynków, emocje związane z końcowymi rozstrzygnięciami w mistrzostwach i do tego rewelacyjna, sprzyjająca rodzinnemu kibicowaniu pogoda – finał rallycrossowego sezonu zdecydowanie sprostał oczekiwaniom. W wypełnionym kibicami Motoparku Toruń finałowe biegi w poszczególnych klasach padły łupem Jacka Górniaka, Łukasza Grzybowskiego, Łukasza »

Arkadiusz Nowicki i Jan Antoszewski

Antoszewski mistrzem Swift Cup Europe

Zdominowany dotąd przez węgierskich i austriackich kierowców, Swift Cup Europe w edycji 2018 zakończył się sukcesem Jana Antoszewskiego. Czwarty w ostatnim wyścigu na Red Bull Ringu, poznaniak sięgnął po mistrzostwo wyprzedzając o 18 punktów Bendegúza Molnára. Gábor Forrai i Patrik Jerkó zaliczyli kraksy po starcie - interweniował Safety Car. Prowadził »

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Griazin wygrywa rajd i zdobywa tytuł

Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorov, którzy zaprezentowali się z fantastycznej strony na trasach Rajdu Lipawy, wygrali ostatnią rundę mistrzostw Europy, czym zapewnili sobie tytuły wicemistrzów w klasyfikacji kierowców i pilotów. Ponadto młody Rosjanin jeżdżący z łotewską licencją zdobył tytuł mistrza Europy juniorów do lat 28.- Czuję się dobrze jako mistrz. Jechałem ostrożnie. »

fot. Dominik Kalamus

KIA PLATINUM CUP - Mistrzowska matematyka

Walka z czasem i innymi zawodnikami to dwa najważniejsze aspekty wyścigowego rzemiosła, ale pod koniec każdego sezonu do gry wkracza również królowa nauk: matematyka. To od niej w dużej mierze zależy taktyka na ostatnią rundę sezonu, a jak pokazuje historia, o błąd wcale nie jest trudno, dlatego zapraszamy do zapoznania się z mistrzowskimi scenariuszami KIA PLATINUM CUP 2018 »

Portal sportów motorowych - autoklub.pl